Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

XXIII. Mezinárodní výstava lastur a mořských příro

Detail plánované akce

Obecné informace
Typ akce
Výstavy a veletrhy
Oblast
Středočeský kraj
Termín konání
20 - 21 října 2018
Zapsal (edituje)
Popis akce

XXIII. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA LASTUR A MOŘSKÝCH PŘÍRODNIN

KD Ládví, Burešova 1661, Praha 8

20 – 21 října 2018

Cílem výstavy je snaha přiblížit fascinující svět mořských měkkýšů širší obci obdivovatelů této nádherné části přírody. Je to vůbec největší akce svého druhu ve střední Evropě. Na více jak 90 stolech bude možné spatřit tisíce různých druhů lastur, od běžných až po velmi vzácné hlubokomořské druhy s pestrou škálou barev a tvarů.

Návštěvníky okouzlí a nadchnou ulity od těch nejmenších až po ty největší, často i v rekordních velikostech. Mnohé mušle, které zde budou k vidění, se představí veřejnosti vůbec poprvé a řadu z nich nevlastní ani Národní muzeum. Některé výstavní kusy můžou mít cenu i mnoha tisíc korun.

Nebudou chybět ani nově objevené lastury z extrémních hloubek. Výstavy se zúčastní jako vždy zahraniční sběratelé, letos v rekordním počtu dvanácti zemí - Slovenska, Francie, Švýcarska, Polska, Německa, Maďarska, Rakouska, Itálie a Belgie. Už podruhé přijedou také kolegové z Japonska a Senegalu s ukázkami vzácných lastur.

Členové Českého klubu sběratelů lastur (150 členů) předvedou to nejzajímavější ze svých sbírek. Výstavu bude provázet slosovatelná anketa pro všechny návštěvníky o nejzajímavější výstavní kolekci. Tři vylosovaní návštěvníci obdrží jako cenu krásné lastury.

Návštěvníci, kteří mají doma nějaké mušle, o kterých by se chtěli něco dozvědět, je můžou přinést a ukázat některému z pořadatelů. Pořadatelé je pomohou identifikovat, případně určit jejich hodnotu. Může být mezi nimi i unikátní a drahý kousek.

Všechny obdivovatele této nádherné a početné části přírody srdečně zve Český klub sběratelů lastur.

Info: jderka@volny.cz

Údaje naposledy změněny dne 23.04.2018 13:26:28,0