Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Hostěradice

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Sladká - lom
Nadm. výška
228 m.n.m
Max. hloubka
13 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
3 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
0 - Hezká
(hodnotilo 107 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
2°C 2°C 5°C 6°C 8°C 10°C 12°C 13°C 14°C 11°C 9°C 5°C
Obrázky lokality
Letecký pohled na lokalitu - obrázek poslal Vystyd Martin
Popis lokality

Lom je nyní na potápění v nájmu klubu potápěčů Manta Znojmo.V lomě je povolené potápění bez omezení.Na přístupové cestě je závora,která je uzamčená.Na požádání bude klíč zapůjčen,ale jen pro potřeby sjetí autem k vodě,vyložení věcí a znovu vyjetí a zaparkování auta na parkoviště.Povolení ponechání aut u vody mají jen určení členové klubu Manta Znojmo.Klíč od lomu je možné zapůjčit u obsluhy restarauce na náměstí v Hostěradicích oproti předložení potápěčské licence a zápisu do knihy zápůjček a poplatku 20kč za klíč.K tomuto rozhodnutí jsme museli přistoupit díky špatným zkušenostem jistých osob i nepotápěčů kteří zneužili naší dobroty.Malý poplatek bude použit ke zlepšení situace v lomu.

Návštěvníkům se ukládá za povinnost dodržovat obecné zásady bezpečnosti, ekologie, dobrých mravů, požární ochrany a členům Svazu potápěčů Moravy a Slezska svazových směrnic.

V lomě se stále pohybují rybáři.S potápěním jsou srozuměni.Jednejte s nimi slušně i když nemají žádné práva k omezování potápění,či nařizování.Ale pověřeni budou na dohlížení parkování aut na parkovišti a budou moci vás na to upozornit.Pokud by došlo k problému,volejte p.Martin Vystyd tel. 604 244006 nebo p.Vlastimil Komárek tel. 603 851330

V lomě se také mohou objevit pověření zaměstnanci Lesů ČR,kterým lom stále patří.Májí jakékoliv právo vyplívající ze zákona či jejich vnitřních nařízení.Chovejte se k nim prosím slušně a respektujte jejich nařízení.

V lomě prosím dodržujte pořádek a vždy po sobě vše ukliďte a odpadky vhazujte do koše.

Nepoužívejte lom a přilehlé prostory jako WC. Přispívali byste tím ke zhoršování kvality vody a viditelnosti a okolnímu zápachu.

Návštěvníkům, kteří nejsou členy rybářského svazu, se zakazuje lov ryb. Potápěčské obci se zdůrazňuje zákaz lovu ryb za použití potápěčských přístrojů a vybavení pro lov ryb.

Pod vodou najdete uložené lahvinky s dobrým vínem.Kdo najde,je jeho a večer může koštovat.Tak hledejte.Budeme rádi,pokud nás o nálezu budete informovat a můžete přidat i fotečku na mail: manta.znojmo@seznam.cz nebo www.manta-znojmo.webnode.cz Je to jen kvůli orientaci,abychom mohli průběžně doplnit.

 Podle místních rybářů zde má být hloubka až 15 metrů, my jsme však našli maximálně 11 metrů. Z ryb jsou v lomu k vidění kapři, okouni, tolstolobici a sumci, dále pak také raci. Pod vodou je k vidění také spousta zatopených stromů.Voda stále stoupá a k 15.3.2015 naměřena hloubka 13 metrů.

V lomu je ukryta dřevěno-kovová truhlice 500/300/350mm - geocache.

Více fotek a videí najdete zde: http://manta-znojmo.rajce.idnes.cz

Vloženo 25.02.2006. Údaje naposledy změněny dne 27.02.2019
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
12.06.2019 16:00 11 27 15 1 4
0 Spousta koupačů, odpadků. Viditelnost dobrá až do 10m. (Zapsal Pokorný Jiří Brno)

01.06.2019 11:15 9 23 16 13 9 2
0 Úžasná viditelnost (pro nás sladkovodní bahnomily), učiněn zápis do logu v ponorce, obeplutí kolem celého lomu.Na vzdálenější straně leží vzrostlé mrtvé stromy. Viditelnost v menších hloubkách kolísá od 4 do 10m, většinou mimo mělčinu s prvním platem kde zrovna probíhal kurz tak 7+.Direkťácké zadní plato sesunuté takže je nakřivo. Bližší strana se stěnou - úžasné množství velikých kaprů i malých plotic, hejna jak někde na safari na rifu.Prosluněná voda plná barev kolem kolmých stěn až na dno pod nimi v 6 - 10m, prostě nádhera. Viditelnost odhadnuta v některých místech u stěny podle jasných detailů skal u hladiny pozorovaných z hloubky 8m na pár místech až 10+mNějaké to focení, ukončení a výstup v místě vstupu.Pod hloubkou 9-10m viditelnost skokově klesá, takže je to tam jen pro BBTZ nadšence.Užili jsme si to teda moc, snad viditelnost vydrží. (Zapsal Kypr Pavel)

24.05.2019 12:30 12 16 10 10 6 1
0 Viditelnost u vstupu nádherná, v hloubce pod 10m, klasickz mlíko. Plato vidět od stěny. Obrovské hejno ryb u kořenů stromů. O víkendu se prý viditelnost dramaticky zhoršila. (Zapsal Pokorný Jiří Brno)

16.05.2019 19:30 12 14 14 10 4 1
0 V celém lomu pěkná viditelnost, půlka trojnožky byla vidět i nádrž. Život jsme sice žádný nepotkali, ale jinak dobré. Stromek se přesunul za plato, na platu nová atrakce model ponorky. (Zapsal Pokorný Jiří Brno)

05.05.2019 14:42 13 7 13 8 8 1
0 Poprvé na této lokalitě. Počasí nám nepřálo. Bylo zima, foukalo a poprchalo, ale pod vodou jsme si to vynahradili. Po zanoření se nám otevřel podvodní svět. Kousek od vstupu byli zaplísnění kapři, které bedlivě sledovala asi 40 cm štika. Tu a tam na nás vytáhl klepeta rak říční. Občas se po dně povalovaly mrtvolky kaprů. Na protějším břehu pod stromy se viditelnost otevřela místy i na 10m. Kolem stromů plavalo veliké hejno plotic a pár jelců. V kořenech stromů se schovávali karasi stříbřití a v hloubce pod nimi byl krásný sumec albín. Na blesk není zvyklý. Kolegové viděli i candátka na hnízdě. U vstupu se prohánělo hejno drobných ouklejek. Jedním slovem famózní. Na tuto lokalitu jsem se těšil několik let a nezklamala. Ještě se sem musíme vrátit. (Zapsal Plaček Ondřej)
Mapka
Blízké lokality Stát Typ Kudy tam
Dalešická přehrada - hráz Česko Sladká - přehrada 23 km / 331°
Dalešická přehrada - chata (zátoka Lavičky) Česko Sladká - přehrada 28 km / 329°
Dalešická přehrada - pilíře Česko Sladká - přehrada 28 km / 329°
Dalešická přehrada - Wilsonova skála Česko Sladká - přehrada 27 km / 330°
Vodní nádrž Výrovice Česko Sladká - přehrada 13 km / 260°