Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Richard Jaroněk: Unique Nature Tachov 2006

Autorská výstava fotografií zahájena 20.5.2006

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 30.05.2006)

Muzeum Českého lesa v Tachově hostí výstavu, která byla zahájena při příležitosti konání festivalu PAF. Velkoformátové fotografie působí monumentálně, což je zdůrazněno ještě černým okrajem a černým rámem. Přitom Richardova duše, zdá se mi, je vše jiného než černá.

Richard Jaroněk
R. Jaroněk přebírá pamětní plaketu PAF

Na vernisáži nebyla legrace, ale přímo sranda. Steve Lichtag, kurátor výstavy, měl hlavní slovo. "Richard se už naučil fotit tak, že skoro není vidět sklo akvárií, skrz něž fotí," prohlásil na začátek. Společně s Richardem se pak předháněli ve vyprávění komických historek. "Jsem hrdý," zvážněl nakonec Steve, "že se v téhle zemi objevil někdo tak tvrdohlavý jako právě Richard. Někdo, kdo věnuje veškerý svůj čas, sílu a prachy do focení."

Richard Jaroněk fotí na klasický film. Pár dní před zahájením výstavy se vrátil z výpravy za žraloky z Jižní Afriky. "Do čtvrtka, než přišly filmy z laboratoře, jsem byl nervózní. Včera jsem si svitky v rychlosti prohlédl, něco tam bude," oddychl si.

Jste-li z Tachova a okolí, určitě si najděte chvíli. Výstava trvá do 25. června 2006.

Pro vzdálenější milovníky dobré podvodní fotografie připravuje Richard Jaroněk putovní výstavu Wet Natute, která bude k vidění postupně na několika místech v Česku i zahraničí od července 2006 do září 2007.


Očař s čističem
Očař s čističem
Oko chobotnice
Oko chobotnice
Ragged Tooth shark
Ragged Tooth shark
autor: Sládek Tomáš