Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Kamera SONY v pouzdře LOLA

3CCD SONY DCR TRV900E

autor: Vladimír Přibyl  (publikováno: 26.11.2002)
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier

Oficiálně se potápím od roku 1998. Bez "papíru" jsem se ovšem potápěl daleko dřív. Ale o to nejde. Zajímám se o film pod vodou. V časopisech je všude spousta fotek z moře, ale na naše jezera a lomy se pořád jaksi zapomíná. Posílám nějaké snímky stažené z kamery 3CCD SONY DCR TRV900E a náležitě uprawené pro web.

Candát, kliknutí získáte větší obrázek Štika, kliknutí získáte větší obrázek
Úhoř, kliknutí získáte větší obrázek Foto z jara 2002, kdy se kaprovité ryby třely. Na hlavě karáska je jasně vidět třecí vyrážka. Kliknutí získáte větší obrázek

Sony DCR TRV950 Foto kamery pošlu později, ale jedná se o běžný 3CCD typ. Na obrázku je model TRV950.

Pouzdro na kameru i světla vyrobila firma LOLA Olomouc. Světla mají elektronickou regulaci výkonu, žárovky 2x50W, 38° halogen. Napájené jsou akubateriemi NiCd 12V. Těla obalu jsou z lexanu. Na pouzdru kamery je domeport. Ovládání je zajištěno (zřejmě, jistě to nevím) elektromagnetickými relé. (To považuji za velmi dobré řešení, protože do pouzdra nejsou zbytečně vrtány díry, které jsou další mozností netěsností) Z relé jde signál do řídící elektroniky a odtud přes konektor do kamery.

Kliknutí získáte větší obrázek Kliknutí získáte větší obrázek Kliknutí získáte větší obrázek

Toto řešení mi dovoluje zapnout a vypnout kameru, spustit a zastavit nahrávání, uvést kameru do pohotovostního režimu ze sleep modu! (velmi originální řešení, protože to pro kamery DCR-TRV900E a dalsi digitální kamery podobného typu není jinak možné). Další z možností je manuální ostření, ZOOM a dokonce možnost vstoupit do menu! Takový komfort nedavájí ani pouzdra od světoznámých výrobců.

Cela sestava má mírně negativní vztlak, ale to řeším přdanou trubkou z umělé hmoty a dovažuji olověnými pásky (broky se přesypávají a narušují celkovou rovnováhu).

Pouzdra a světla od tohoto výrobce mohu bez váhání doporučit všem, kteří mají o tohoto koníčka zájem a musím z vlastní zkušenosti říci, že vymýšlet vymyšlené je zbytečná ztráta času, který člověk může věnovat potápění.

Autor fotografií - Vladimír Přibyl
autor: Vladimír Přibyl
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier