Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Monitor ke kameře do vodotěsného boxu

autor: Šajnar Jaroslav  (publikováno: 28.04.2004)
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier

Již několik let pod vodou filmuji na DV kameru. Moc mě trápil hledáček. Jak inteligentně a pohodlně čučet do kamery, abych viděl co filmuji a neutratil za to víc, než jsem ochoten. Standartně užívaný způsob obráceného displaye a zrcátka mě nutí držet box těsně u huby, což není pohodlné a mnohdy ani možné, občas mě připravil o moc pěkné záběry a trvale se potýkám se stranově (díky zrcátku) obráceným obrazem.

Externí monitor k boxu odmítám, neboť:

  1. nechci do boxu vrtat díry (už jsem utopil jednu kameru)
  2. zdá se mi to pod vodou nešikovné a zranitelné a nekřesťansky drahé

Sestava s monitorem v boxu

Po mnoho pokusech a otravování všech známých el. kutilů, což já nejsem, jsem došel k řešení, které splňuje všechny mé požadavky. U Sony je možno koupit samostatný LCD display k PC ONE, což je jednoduché play station. Drobnými zásahy lupenkovou pilkou a pájkou vznikne samostatný 5ti palcový barevný monitor s bohatě dostačujícím rozlišením, který se připojí k video výstupu z kamery, vybaví se samostatným zdrojem (malý olověný akumulátorek) a je hotovo. Viz obr.

Celá ta sranda příjde na necelé 2.000 Kč, je uvnitř boxu a zabere maximálně 3 cm hloubky vnitřního prostoru boxu. Bohužel zvýší hmotnost a tedy sníží vztlak pěkně vyváženého boxu. Plováčky však vše vyřeší.

Užívám kameru SONY DCR-TRV 940E, s jinou jsem to netestoval, ale mám za to, že by to mělo fungovat i s jinými kamerami, případně fotoaparáty.

Připadné dotazy rád zodpovím.

autor: Šajnar Jaroslav
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier