Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Fotosoutěž Jesenský rak zná vítěze

16.9.2006, Jesenný

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 17.09.2006)

Kromě Grand Prix - putovního raka - pro absolutního vítěze byly uděleny ceny v kategorii diapozitivy a digitální fotografie.

Grand Prix - foto Jiří Jarkovský
Grand Prix - foto Jiří Jarkovský

Pro fotografy, kteří upřednostňují klasickou filmovou techniku, byla velkým omezením možnost použít pouze jeden film. Oproti tomu fotografové digitální měli možnost experimentovat neomezeně a navíc mohli snímky následně upravit v počítači. Možná i to způsobilo, že "digitálistů" se účastnilo 14 a "klasici" pouze 4.

Časový limit byl pro všechny společný: 90 minut. Podmínky byly relativně příznivé, vodu o viditelnosti kolem čtyřech metrů chvílemi prozářilo slunce.

Řada fotografů se na soutěž pečlivě připravovala a na místo přijeli s jasným záměrem o kompozici snímků, které chtějí udělat. Například Jirka Jarkovský si přivezl model a vzal pod vodu dokonce i zrcadlo s cílem udělat snímky na téma reflexe. Jak je vidět z výsledků, příprava se vyplatila.

Snímky hodnotila odborná porota ve složení Hugo Habrman (UW filmař), Jan Liška (UW fotograf) a Jitka Beranová (profesorka na výtvarné škole).

Večerní projekci všech snímků na prostranství před budovou potápěčské základny shlédlo asi 40 diváků.

Vítězné snímky kategorie digitální fotografie

1. Viktor Hrnčíř 2. Petr Hůla 3. Viktor Hoření

Vítězné snímky kategorie diapozitivy

1. Jan Hrubeš 2. Václav Kechner 3. Zdislav Zítek
autor: Sládek Tomáš