Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

UWFOTO Brno 2011

7. ročník festivalu podvodní fotografie 3.12.2011

autor: Josef Habrovec  (publikováno: 10.12.2011)
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier

V sobotu 3.12.2011 v hotelu RAKOVEC na brněnské přehradě proběhl 7. ročník Mezinárodního Festivalu Podvodní Fotografie UW FOTO BRNO 2011.

V tomto ročníku poprvé ve své kategorii soutěžili profesionální fotografové a nová kategorie byla otevřena i pro amatérské filmy. Novinkou 7. ročníku byla prestižní kategorie kde se vyhlašoval poprvé v historii České i Slovenské republiky MISTR ČESKO – SLOVENSKA V PODVODNÍ FOTOGRAFII. Je potěšující, že historicky prvním Mistrem této nejprestižnější kategorie se stal fotograf, spisovatel a valašský rodák Richard Jaroněk.

Porota letos v tradičním složení hodnotila soutěžní práce více jak 12 hodin. Zajímavostí jistě je, že letošním Mistrem Města Brna v podvodní fotografii se stal slovenský autor Martin Ferák. Putovní mistrovský pohár tedy poprvé opustil hranice Česka a až do příštího ročníku bude vystaven na Slovensku v Bratislavě.

Návštěvníci festivalu zaplnili konferenční sál hotelu RAKOVEC do posledního místa a pro pozdě příchozí, personál přidal ještě několik dalších stolů. Přítomným hostů a autorů v sále bylo 143. Oceněným autorům mimo pohárů byly předány i další hodnotné ceny za 62000Kč. Tombola byla již tradičně bohatá s cenami za více jak 41000Kč s hlavní cenou podvodním fotoaparátem NIKON COOLPIX AW100.

Za to patří obrovský dík Všem autorům, kteří náš festival podpořili svými autorskými díly, sponzorům a partnerům festivalu a také Všem hostům.

Fotografie, autory, propozice a výsledky najdete na www.uwfotobrno.ic.cz

autor: Josef Habrovec
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier