Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Cestovní kufry - Kufry-zavazadla.eu

Adresář firem a organizací

Obecné informace
Dodatek názvu
E-shop s cestovními kufry
Zapsal a edituje

Cestovní kufry – dělení podle materiálu

Připravujete se na dovolenou, prodloužený víkend nebo pracovní cestu? Rozhodli jste se ke koupi cestovního kufru a nyní zvažujete jaký zvolit materiál? Jsme tu od toho, abychom Vás nasměrovali, poradili a inspirovali. V tomto přehledu vám ukážeme současné možnosti cestovních kufrů textilních a skořepinových a představíme jejich kladné i záporné vlastnosti. Po přečtení následujících řádku budete mít jasno jaké zavazadlo zvolit.

 

Textilní Kufry

Cestovní kufry obecně využívají cestující, kteří mají v plánu v cílové destinaci trávit více času. Nehodlají se tedy potulovat s kufrem po náměstích, nábřežích, kolonádách atd. Textil má velkou výhodu v tom, že je skutečně lehký. Materiály jako polyester, nylon, polyamid jsou ke výrobě textilních kufrů využívány nejčastěji. Když si uděláte rychlou rešerši výrobců kufrů, zjistíte, že valná většina k výrobě textilních zavazadel využívá polyester. Jedná se o syntetický materiál, který je využíván samostatně i v kombinaci s vlákny jako je vlna, bavlna a další. Polyester je materiál lehký, odolný, jeho údržba je snadná. Vlhkost pohlcuje jen minimálně.

 V případě, že cestujete letadlem je praktické si nechat textilní kufr zabalit so průhledné folie, která váš kufr ochrání proti prachu, špíně a oděrkům. Balící přístroje s obsluhou naleznete v podstatě na každém větším letišti.

Výhodou textilních kufrů je členitost úložného prostoru. Pružnost textilních materiálů umožňuje výrobcům si pohrát s rozložením kapes, přihrádek, úložných síťových kapes atd. Cenová hladina, ve které se pohybují textilní kufry je nižší než u kufrů skořepinových. Za nevýhody se považuje menší odolnost textilu a také to, že tento materiál vstřebává pachy.

 

Skořepinové kufry

Při produkci skořepinových kufrů výrobci zpravidla využívají plast. Někdy se plast využívá v kombinaci s hliníkem. Například výrobci značky Gladiator vyvinuli unikátní skořepinový kufr, který díky pružnému polykarbonátu lze deformovat aniž by se skořepina poškodila. Tím se dostáváme k největší výhodě skořepinových zavazadel – odolnost. Při manipulaci na letišti se občas pracovníci letištního provozu ke kufrům nechovají zrovna slušně. Když tedy cestujete se skořepinovým kufrem, máte jistotu, že se váš obsah jednoduše nepoškodí. K ochraně povrchu skořepiny slouží elastický obal na kufr, který lze jednoduše nasunou na skořepinu a dokonale tak ochrání povrch kufru.

Rozložení skořepinových kufrů je oproti textilním kufrům rozdílné. Plastová skořepina neumožňuje takové množství variací úložných kapes a přihrádek. Většinou je tedy úložný prostor skořepinového kufru rozdělen na dvě části textilní přepážkou. Natahovací popruhy uvnitř úložného prostoru vám dovolí si obsah dobře zajistit, aby se vám během cestování nepokrčilo vyžehlené oblečení.

Adresa provozovny
Ulice
Branka 937
Místo
Luhačovice
PSČ (+ev. stát)
76326
Komunikační kanály
E-mail
Telefon 1
+420-732642337
Telefon 1
+420-732642337
Fax
+420-732642337
Otevírací / provozní doba
Pondělí
NONSTOP
Úterý
NONSTOP
Středa
NONSTOP
Čtvrtek
NONSTOP
Pátek
NONSTOP
Sobota
NONSTOP
Neděle
NONSTOP
Údaje naposledy změněny dne 24.01.2020 09:06:30