Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

An Introduction To Technical Diving

autor: Zdeněk Šraier  (publikováno: 31.03.1999)
Titulní strana Autor:
Dale M. Gallagher
Elizabeth Hunt
Dr. Ann Kristovich
Jim Bowden

Vydal:
Grale Company, Austin, Texas 1999

Rozsah:
80 MB exe soubor


Anotace

CD je koncipováno jako kniha, jednoduchým listováním ji lze projít od začátku do konce. Obsahem je technické potápění, konkrétně potápění v jeskyních v Mexicu, kde působí team Jima Bowdena a Dr. Ann Kristovich. Je rozčleněno do čtyř sekcí:

An Introduction to Technical Diving (úvod do technického potápění) - definice technického potápění, výstroj, fyzikální základy, zdravotní rizika, znalosti a zkušenosti, odkazy.

An Introduction to the Proyecto (úvod do Projektu) - popis historie, členů týmu, lokality expedice El Proyecto de Buceo Espeleologico México y América Central, pro nás je asi nejznámější lokalitou Zacaton, kde probíhaly pokusy o rekord v hloubce ponoru.

Slide show (fotografie) - spousta fotografií s popisy z jednotlivých lokalit

Lagniappe (dáreček) - v této sekci měl být k dispozici program Abyss pro plánování ponorů, ale není, nějak se jim to nepovedlo.

Komentář

Provedení - na CD je jeden EXE soubor (80 MB). Program je navržen pro rozlišení obrazovky 640x480 bodů, ve větším rozlišení je text špatně čitelný. To je také způsobeno tím, že texty jsou uloženy jako obrázky a nepoužívají tak klasické vykreslování fontů. Použitý font je ještě k tomu převodem do grafiky místy lehce rozmazán. K ovládání slouží myš, klávesnici nelze použít.

V první části je několik zajímavých míst (zkušenosti a pravidla TD), jinak jde spíše o povšechný přehled bez detailnějších rozborů. Sekce 2 a 3 popisují a hlavně ukazují místa působení expedice - jeskyně v Mexicu, tato část je velmi zajímavá z dokumentárního hlediska, na své si přijdou hlavně jeskyňáři. Je zde spousta nádherných fotek. Poslední sekce, jak již jsem psal neobsahuje Abyss, jak je inzerováno na obalu CD i v textu obsahu, zřejmě došlo k nějakým problémům s autorskými právy.

Celkově produkt hodnotím jako zajímavý, mě osobně ale zklamal obsah týkající se technického potápění. Pořád si však musím říkat: "Co blbneš, vždyť je tam napsáno An Introduction ..". V každém případě je pro našince cena 29.95 USD dosti značná.

autor: Zdeněk Šraier