Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Buddy

Váš průvodce podvodním světem

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 27.07.2007)
Titulní strana

Periodicita:
dvouměsíční

Vydává:
Mgr. Jaroslav Drbohlav

ISSN:
1802-6702

Rozsah 1. čísla:
96 stran 216×280 mm

Cena výtisku:
79 Kč


Anotace 1. čísla

Nový časopis výhradně o potápění, který si klade za hlavní cíl být užitečný.

Na internetu najdete časopis na adrese www.buddymag.cz.

Recenze 1. čísla

První dojem je velmi dobrý. Buddy je obsáhlý, obsah vypadá atraktivně, je plný dobrých fotografií, má přijatelný rozsah reklamy. Tisk i knihařské zpracování je kvalitní, na dobrém papíře. Sazba je na můj konzervativní vkus trošku divoká, ale proč ne.

Je příjemné si přečíst o Svobodných Heřmanicích, jezerech Solné komory v Rakousku, Islas Medes, Mauritiu či Kubě, o žralocích - ale jsou to témata známá, kvůli nim bych si časopis nekupoval. Zajímají mne především články o takových věcech, které jsou pro mne nové: Historie automatiky (o podomácku vyráběných automatikách v ČR), Království ústřic, sépií a krabů (o potápění v ústí řeky do Severního moře), Jeden den v ruské armádě (o střelbě pod vodou).

Zajímavý by byl rozsáhlý článek o Vietnamu, kdyby nevypadal jako PR potápěčského centra a nemusel bych tak brát předkládané informace s hodně velkou rezervou. Zajímavá by byla Fotoporadna, kdyby místo komentování základních chyb začátečníků raději komentovala celkem dobré fotografie, kterým toho chybí už jen málo.

Skvělý nápad je vkládat do časopisu kalendář na období do vyjití následujícího čísla, kdyby ovšem nebyl dvakrát přeložený zrovna uprostřed fotografií, které tak znehodnocuje. Jedna stránka s jednou fotografií a kalendáriem na měsíc by byla lepší.

Z některých článků jsem hodně rozpačitý. Nechápu zařazení propagandistického článku Greenpeace do rubriky Redakční info, ve které nejsou uvedeni autoři textů a fotografií. Příliš aktivisticky a vyznívá i článek o vybíjení mořských želv. Poradit od doktora, který měří zdraví pomocí psychotroniky a biorezonance bych si nenechal ani zadarmo, takže neocením kupón na 10% slevu z ceny jeho služeb.

Našel bych mnoho dalších věcí, z nichž některé se mi líbí velmi, k některým bych měl výhrady a některé se mi nelíbí vůbec. Celkově považuji časopis za dobrý. Rozhodně nejlepší z těch, které jsem držel za posledních pár měsíců v ruce.

Přeji Buddymu, aby našel čtenáře a rychle vyrostl z dětských nemocí. První číslo je slibné.

autor: Sládek Tomáš