Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Doing It Right II

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 29.11.1999)
  Autor:
George Irvine III
Bill Mee

Vydal:
WKPP (Woodville Karst Plain Project), USA (1998 ?)

Rozsah:
1 h 44 min


Anotace

Kazeta je stručným průvodcem technického a jeskynního potápěče systémem DIR. Obsahuje následující oblasti: Podrobnosti najdete na www.wkpp.org

Komentář

Když jsem četl na Internetu samou chválu, očekával jsem něco velikého. Skoro posvátně jsem založil kazetu do videa a čekal, co se bude dít. Začalo to slibně - několik efektních záběrů z floridských jeskyň. Potom ovšem následují v podstatě už jen dva střídající se záběry. Na tom prvním George oblečený v trenýrkách něco vysvětluje v garáži plné lahví. Občas vytrhne konektor z mikrofonu, který má pověšený na krku, což mu ovšem vůbec nevadí, dunivý zvuk je přece snímán mikrofonem kamery. Alespoň není tolik slyšet, že má trochu rýmu a evidentně nemá kapesník. Na tom druhém sedí uvolněně George na gauči (tentokrát v tričku) a vykládá, přičemž občas pustí ke slovu i Billa, který tam sedí s kšiltovkou na hlavě.

Ne, nekritizuji obsah. George Irvin i Bill Mee patří ke světové špičce v technickém a jeskynním potápění a mají k tomu co říci. Je jenom škoda, že to dělají tak trapně amatérskou formou. Ani mne už tolik nemrzí, že některá zajímavá témata vynechali - raději si o tom někde přečtu.

autor: Sládek Tomáš