Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

For Safer Cave Diving

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 06.12.1999)
  Autor:
Tom Mount

Vydal:
IANTD, 1995

Rozsah:
155 stran formátu A4


Anotace

Kniha se skládá z dvou částí - Student manual a Student workbook - přičemž ta první zabírá přibližně 2/3 knihy. Jedná se o příručku IANTD ke kursu jeskynního potápění.

Komentář

Už na titulní straně se dozvíme, že IANTD je leader ve výcviku technického potápění. Hned na dalších stránkách se dozvíme, že potápění v jeskyních vás může zabít. Tyto dvě informace se střídají a prostupují celo knihou, ta druhá kupodivu častěji.

Ten, koho zajímá potápění v jeskyních, najde v tomto manuálu řadu cenných informací. Tom Mount je ostatně jeden z klasiků technického potápění s obrovskou zkušeností v tomto oboru a rozhodně má o čem psát. Nicméně, jestliže obsahuje jeskynní kurs IANTD pouze ty informace, které obsahuje tento manuál, neodvážil bych se jej (narozdíl od Toma Mounta) nazvat intelektuálně náročným a už vůbec ne informačně kompletním. Snad bych proto zdůraznil jedno z doporučení, které se v manuálu vyskytuje - doplňte si knihovnu také o NSS Cave Diving Manual. Možná, že bych vynechal slovo také; po prostudování manuálu NSS se mi nepodařilo o jeskynním potápění najít v tomto manuálu IANTD žádné podstatné novinky.

autor: Sládek Tomáš