Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Moře a oceány

autor: Dana Šraierová  (publikováno: 29.11.1997)
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier
Titulní strana Překlad:
Vladimír Čadský

Vydal:
Nakladatelství Slovart, Praha 1995


Anotace

Z francouského originálu přeložená kniha, skládající se z osmi tématicky oddělených kapitol - delfíni, velryby, žraloci, chobotnice, úhoři, koráli, kosatka a medůzy. Každá kapitola podává vyčerpávající informace na dané téma provázené velkým množstvím názorných fotografií.

Dozvíte se podrobnosti o rozmnožování, růstu, chování a výskytu těchto podmořských živočichů ve svém přirozeném prostředí, ale též o vlivu zhoršujících se ekologických podmínek a lidského konání na jejich život.

Komentář

Uvedená kniha již na první pohled zaujme výbornou grafickou úpravou se spoustou zajímavých a kvalitních fotografií. Ale ani začtení se do textu člověka nezklame. Jsou zde podrobné informace o uvedených živočiších i s celou řadou zajímavých detailů, jako je doba, po kterou obvykle velryba kojí svá mláďata, jak se rozmnožují jednotlivé typy žraloků, či jak nejrychleji může růst korál. Osobně oceňuji uspořádání informací, a to i v jednotlivých kapitolách. I ten, kdo knihu předem nečetl, během několika vteřin najde potřebné podrobnosti o daném živočichovi.

Kniha se mi celkově velmi líbí, doporučuji její koupi, nebo alespoň zapůjčení.

Ke knize mám jedinou výtku, a to, že se zaobírá pouze osmi uvedenými skupinami.

autor: Dana Šraierová
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier