Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Život potapěče

autor: Lehmert Karel  (publikováno: 01.07.2005)
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek
Titulní strana

Autor
Thomas Ferris Milne

Překlad
Otto Latzel

Vydal
Orbis, Praha 1936

Rozsah
180 str. včetně fotografických příloh


"Je to život pravého muže na zvláštních, odlehlých místech…, a přece je to skutečný život, ne dílo pouhé obrazotvornosti."

Kontraadmirál Mark Kerr

Anotace

Životopisný příběh T. F. Milnea, popisující průkopnické časy profesionálního potápění na přelomu 19. a 20. století. Jde o první knižně vydaný životopis potápěče, což ho zařazuje na zvláštní místo v dějinách literatury. První část knihy je věnována autorovým příhodám, kdy jako námořník Obchodního loďstva obeplul svět, druhou část zasvětil svým zkušenostem profesionálního potápěče Královského námořnictva.

Komentář

Otevřete-li tuto knihu, neočekávejte technické popisy nebo suché líčení případových studií. V první části se dostanete na stavbu Panamského průplavu, obeplujete svět a ztroskotáte u břehů Formoly. V druhé části se spolu s adepty potápění Královského námořnictva zúčastníte výcviku, budete se podílet na záchranných pracích na potopeném torpédoborci v závratné hloubce 21 sáhů (a skoro při nich společně s autorem zemřete), zachráníte křižník Jeho Veličenstva před útokem medúz a octnete se zaklíněni v doku pod H.M.S. Dreadnought. Tato i jiná dobrodružství na Vás čekají v knize, kterou dnes seženete pouze v antikvariátech. Ale pokud si ji koupíte, zanese Vás zpět do dob, kdy lodě byly ze dřeva a námořníci z oceli.

autor: Lehmert Karel
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek