Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Sportovní potápění

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 06.04.1997)
Titulní strana Autor:
František Piškula
Michal Piškula
Jiří Štětina

Vydal:
Naše vojsko - Svazarm, 1985


Anotace

Souhrnná učebnice potápění, určená pro přípravu na jednotlivé kvalifikační stupně Svazarmovského systému (bronzový, stříbrný a zlatý odznak).

Komentář

I po mnoha letech, které uplynuly od sepsání této knihy, obsahuje téměř všechno, co soudobý sportovní potápěč potřebuje vědět pro získávání kvalifikačních stupňů systému CMAS. Jistě, že zub času zahlodal v kapitole věnované potápěčské technice, změnil se asi trochu i pohled na rozsah potřebných znalostí z fyziologie. Dekompresní tabulky jsou nahrazovány modernějšími. Je škoda, že nedošlo k dalšímu vydání, přepracovanému podle soudobých podmínek (jak autoři patrně předpokládali, soudě podle předmluvy).

I k této jinak výborné knize lze mít připomínky. Ty se netýkají až tak obsahu, jako spíše formy. Silně chybí rejstřík, organizace jednotlivých částí knihy by mohla být přehlednější. Předem ovšem souhlasím s námitkou, že zmíněné formální vymoženosti u soudobé odborné literatury jsou především umožněny výkonnými sázecími programy spolu s výpočetní technikou, o níž se v době vzniku této knihy ani nezdálo.

autor: Sládek Tomáš