I když to není z obsahu patrné (tehdejší důvody lze pochopit), jedná se o převzaté tabulky US Navy. Obsahují poměrně rozsáhlé tabulky, jdoucí tabulkou extrémních expozic značně za běžnou praxi sportovního potápění. Je zde tabulka povrchové dekomprese i dekomprese léčebné.
Komentář
Zásadní nevýhoda těchto tabulek je účel, pro který byly původně sestaveny. On jinak vypadá průměrný sportovní potápěč a průměrný americký mariňák (na mém, ne právě hubeném, těle se to dá dobře demonstrovat). Také riziko přijatelné pro vojenské použití je mnohem větší, než riziko přijatelné pro použití sportovní. Já osobně (nemusíte se mnou pochopitelně souhlasit) považuji tyto tabulky za poměrně vhodné pro řešení krizových situací, ale nevhodné pro běžných plánování ponorů. Možnost jejich použití při výcviku je SČP omezeno do konce roku 1997.
Chyby
V tabulkové části jsou známé chyby pouze v určení opakovacích skupin. Jelikož jsou tyto tabulky pro opakované ponory v zásadě nevhodné, nemá smysl je zde uvádět.
POZOR, pro ponor do hloubky 37 metrů - 70 minut a více jsou v základní tabulce dekompresí posunuty řádky a jeden řádek se chybně opakuje.
Co se metodiky týče, je v této knížce uvedena maximální rychlost 20 m/min, přičemž všechny ostatní zdroje uvádějí 18 m/min. Nevím, do jaké míry to je chyba a do jaké přípustné zaokrouhlení (odpověď by měl znát pan Trpík).
V textu není uvedeno, že při ponoru ve vyšší nadmořské výšce se koeficientem (poměr tlaku u mořské hladiny a tlaku u hladiny jezera) dělí rychlost výstupu (tj. rychlost výstupu se zmenšuje). Tato informace pochází ze školení konaného 23.3.97 v Brně.