Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Vltava v obrazech

Hledání ztraceného času

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 25.01.2008)
Hřbety kompletu devíti DVD

Autoři:
Karel Čáslavský, Pavel Vantuch

Režie:
Pavel Vantuch

Produkce:
Česká televize 2001-2005

Stopáž:
celkem přes 27 h

Cena:
9×299 Kč (celkem 2691 Kč)


Anotace

Devítidílný cyklus DVD na kterém je zaznamenáno všech 86 dílů pořadu České televize Hledání ztraceného času - Vltava v obrazech.

Záměrem autorů tohoto cyklu bylo sesbírat a využít co nejvíce obrazových materiálů o naší "národní řece" a popsat ji doslova jez po jezu, od pramene po soutok s Labem. Záběry z různých dob, včetně těch, které natočili filmoví amatéři, umožňují zajímavá srovnání a v mnoha případech nám připomínají místa už dávno zmizelá.

Komentář

Pro potápěče má toto rozsáhlé dílo kvalitu filmové encyklopedie o Vltavě. Největším přínosem jsou záběry míst, které dnes známe jako potápěčské lokality na dně přehrad Vltavské kaskády. Koho zajímá nedávná historie života a staveb na Vltavě, nemá alternativu. Uspořádání je velice přehledné, není problém najít záběry, které se vážou k určitému místu.

V 27 hodinách se pochopitelně najde hodně věcí, které neshledávám zajímavými - a naopak bych rád viděl jiná místa, která autoři buď přeskočili, nebo k nim žádné archivní materiály nenašli. U díla, které není specificky zaměřeno na potápěče, je to logické.

Jestli se dá něco opravdu vytknout, tak je to distribuční politika DVD. Sadu nelze koupit jako celek s příslušnou slevou, objednávají se jednotlivá DVD. Skoro tři tisíce z peněženky ale vydá jen opravdový nadšenec.

autor: Sládek Tomáš