Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Jezero Ontario - Humber Bay

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Oblast
Typ
Sladká - jezero
Nadm. výška
 m.n.m
Max. hloubka
12 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
2 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
- Průměrná
(hodnotilo 1 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - 7°C - - - - - - -
Obrázky lokality
Pohled na lokalitu s pozadim velkomesta - obrázek poslal Malý Pavel
Popis lokality

Humber Bay je zátoka u ústí Humber River na jezeře Ontario nedaleko centra Toronta.

Lokalita je nezajímavá, význačná snad jen tím, že si ji pro její blízkost oblíbily snad všechny potápěčské obchody z okolí pro výcvik kurzantů. Pod vodou je natažených pár desítek metrů lana, podél kterého jsou pro spestření umístěny "atrakce": rotoped, záchod, 3 roury na proplavání, značky, manekýna, zahradní socha kohouta.

Z ryb vzácně kapři ve dne, navečer a v noci hlaváč černotlamý (Round Goby), ryba zavlečená do Velkých jezer v 90. letech zaoceánskými loděmi. Zajímavé skalky a hromady kamenů z vlnolamu, vše klasicky porostlé slávičkou. Jinak je dno bahnité, snadno se zkope, proto pozor na studenty.

Příjezd je po Humber Park Road West, jet až na konec k poslednímu parkovišti u majáku. Jediný poplatek je za parkování (0,75 CAD/hod), po 20:00 už se neplatí.

Z parkoviště je to asi 20 m přes louku a krátkou oblázkovou plážičku do vody. K hazardům patří armovací dráty trčící místy ze břehu, občasné epidemie střevní Giardie a hlavně v létě ve dne silný lodní provoz z nedaleké maríny (před vynořením jinde než na břehu použít bójku a bacha, aby ji nějaký blbec nepoužil jako slalom. Podle některých informací by se měl plovák s potápěčskou vlajkou táhnout celou dobu ponoru).

Vloženo 17.05.2009. Údaje naposledy změněny dne 29.09.2013
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
16.05.2009 20:05 12 11 11 7 3 2
Celý den pršelo a to se při ponoru u ústí řeky projevilo. Navzdory varování místních to ale nebylo zas až tak špatné, bývá tu i viditelnost 20cm. Na konci ponoru spousty plachých ryb mezi kameny. (Zapsal Malý Pavel)