Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Innerkip - lom Trout Lake

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Oblast
Typ
Sladká - lom
Nadm. výška
 m.n.m
Max. hloubka
10 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
1 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
0 - Hezká
(hodnotilo 1 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - 12°C - - - - - - -
Obrázky lokality
Vrak autobusu - obrázek poslal Malý Pavel
Popis lokality

Tento malý lom (též zvaný Trout Lake) se nachází u stejnojmené vesnice na jihu Ontaria.

Stejní majitelé jej provozují už od roku 1957 a místo je známo svou přátelskou atmosférou. Součástí areálu je kemp pro karavany, malé občerstvení, vytápěná místnost, kde se jde v zimě převléknout a kompresor (jakákoli velikost flašky za 6 CAD).

Ve vodě jsou 2 školní autobusy, 2 jachty (10 a 11 m), loď na lov krabů (12 m), několik různě rozpadlých aut a dodávek, malá Cessna a kokpit z Harvardu, sejf, pramice a výcvikové plato.

V nejhlubší části lomu je těžební šachta, kterou jde proplavat (a dostat se ještě zhruba o 4 metry níž), moc se to ovšem nedoporučuje protože je v ni silná vrstva jemného kalu. Dno samotné je bahnité, snadno se zvíří a dlouho se usazuje.

O víkendech v létě, kdy je provoz největší (a voda kvete), je tento lom vhodný akorát pro navigační ponory. Nejlepší doba k návštěvě je na jaře a pozdě na podzim, popřípadě v zimě. Lom je otevřený neustále, všední dny, víkendy i svátky, od 8 do 22.

Ve vodě je hodně ryb. Hejna zvědavých a přátelských slunečnic, pstruzi, štiky obecné i černé, pakaprovci (suckers), okouni a prý i raci. Za vstup se platí 6 CAD, na stránkách lomu je sice doporučeno potápět se zde ve dvojici, ale nikdo vám nic neřekne, když půjdete sólo, na břehu je akorát cedule, že koupání, skákání (kolem břehu je několik skokanských prken) a potápění jsou na vlastní nebezpečí.

Při průjezdu vesnicí po Blandford Street odbočit na George Street (na křižovatce je malá cedule s nápisem Trout Lake Scuba), lom je na konci ulice po pravé straně.

Vloženo 18.05.2009. Údaje naposledy změněny dne 29.09.2013
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
18.05.2009 13:40 10 22 14 12 4 1
0 2 štiky, pstruzi - pozéři a slunečnice co mě ohlodávaly foťák. Bez mapy jsem se potácel po lomu jak slepej, nějakým zázrakem jsem narazil (doslova) na většinu atrakcí. Příjemný způsob jak ztrávit státní svátek - královna má narozeniny. Všechno nejlepší!! (Zapsal Malý Pavel)