Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Niagara River

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Oblast
Typ
Sladká - řeka
Nadm. výška
 m.n.m
Max. hloubka
26 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
2 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
- Průměrná
(hodnotilo 1 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - 18°C - - - - - -
Obrázky lokality
Pohled na kanadskou stranu v noci - obrázek poslal Malý Pavel
Popis lokality Niagara River je 55km dlouhá a spojuje jezera Erie a Ontario (převýšení 99m). Je také hraniční řekou mezi Kanadou (Ontario) a USA (New York).  
Driftové ponory na řece se dělají z lodi i ze břehu. Proud je mezi 4 a 10 km/h. Kanadská strana je od r. 2007 pro potápění uzavřena (2 potápěči byli nasáti do přívodního potrubí vodní elektrárny). Z US strany se většinou potápí z Isle View Parku v Tonawandě. Je dobré se potápět s někým kdo místo zná a informovat se v některém z místních potápěčských center o aktuelní situaci - pokud elektrárna provádí údržbu drasticky se mění proudy, objevují se protiproudy a víry. Také je třeba dávat pozor a nedostat se moc blízko vodopádům, nedávno vytahoval vrtulník na poslední chvíli potápěče kteří se naštěstí zachytili (a udrželi) na vyčnívající skále.  
Po celou dobu ponoru je třeba táhnout bójku, na hladině je silný provoz rekreačních plavidel a držet se rozumně blízko břehu (zhruba v 7 - 10m) - příliš blízko = tišiny, příliš daleko = velmi silný proud a možnost stržení do vodopádů. Po deštích bývá voda zakalená, normální viditelnost je kolem 8 - 10m.  
Dno je poseté mušlemi a nepořádkem (láhve, míče, dokonce byly nalezeny i 3 vaky plné peněz z loupeže). Z ryb okouni, štika muskalunga (muskellunge), candát severoamerický (walleye), pstruh duhový (steelhead) a někdy i jeseter.
Vloženo 22.06.2009. Údaje naposledy změněny dne 22.06.2009
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
21.06.2009 13:30 7 25 18 2 2
Hodinový výslech na hranicích než mě pustili a nejhorší viditelnost co kdo pamatuje plus nejmíň ryb co kdy kdo viděl. Nemám já to zase šťastný den? (Zapsal Malý Pavel)