Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Bílý Halštrov

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Sladká - přehrada
Nadm. výška
 m.n.m
Max. hloubka
7 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
1 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
nehodnoceno
(hodnotilo 0 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - - - - - - - -
Obrázky lokality
Pohled na jezero - obrázek poslal Kulštejn Vladimír
Popis lokality Bílý Halštrov (Weisse Ester) pramení v okolí Aše (okres Cheb) severně od Výhled ve výšce 722 m n. m. Státní hranice ČR-SRN přetíná u Doubravy v 490 m n. m. dále se vlévá do Saale před Halle a soutok Saale s Labem je poblíž Barby. Plocha povodí: 18,8 km2, délka toku 11,1 km, průměrný průtok u státní hranice: 0,5 m3s-1 a tvoří vějířovitou říční síť. Bílý Halštrov je vodohospodářsky významným tokem, je pstruhovou vodou po celém toku na našem území, čistota vody je IV. třídy. 
 
Původním účelem akumulační nádrže Bílý Halštrov bylo zajištění dodávky technologické vody pro barevnu a teplárnu TOSTY s.p. Jelikož byl na TOSTU a.s. v likvidaci vyhlášen konkurs, technologické zařízení bylo prodáno a teplárna byla odstavena, ztratila nádrž pro tento účel význam. Jako druhé využití díla byla dodávka pitné vody pro město Aš. Na základě sdělení CHEVAK a.s. Cheb ze dne 29.10. 2000 není ani nebude nádrž pro dodávku pitné vody využívána. 
 
Nynější účel: 
Celá přehradní nárdž i její okolí je již od roku 2000 SOUKROMÍM MAJETKEM. Je zde ZAKÁZÁN VSTUP, a hrozí nebezpečí úrazu. Ale po předchozí domluvě s majitelem přehrady, je zde možný ponor. Ale puze ze souhlasem majitele!!! Zásoba vody pro požární účely, částečné zadržení povodňových průtoků v povodí, částečné nadlepšení průtoků v povodí, chov ryb - to se uvádí na oficiálních informacích ale během našeho ponoru nebyla nikde vidět ani šupina takže ryby tu zřejmě nejsou ikdyž je to pstruhový revír, rekreace a výroba elektřiny z malé vodní elektrárny. 
Vloženo 19.09.2009. Údaje naposledy změněny dne 11.07.2011
Stavy lokality Bohužel žádné hlášení stavu lokality nemáme k dispozici.