Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Fernsteinsee

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Oblast
Typ
Sladká - jezero
Nadm. výška
943 m.n.m
Max. hloubka
17 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
15 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
nehodnoceno
(hodnotilo 0 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - - - - - - - -
Popis lokality Nádherné horské jezero poblíž Zugspitze. Je v něm i poměrně velký ostrov. Patří k hotelu Fernsteinschloss a je na němo možné potápění pouze pro ubytované v hotelu na dvě noci. Cena je 86 eur/os/noc, a zahrnuje ubytování, potápění, a polopenzi takovou, jako by snad šlo na jezeře dělat pět ponorů denně :-) Hotel má i kompresorovou místnost, hodiny provozu kompresoru jsou omezeny. Žeton na 9min chodu kompresoru stojí 6,- eur. Vedle kompresorové místnosti je i místnost na sušení obleků s radiátory. Vstupy do obou místností jsou na kartu. Na ponory ve Fernsteinsee se vyžduje min. 100 ponorů, na Samerangersee pak 150 zalogovaných ponorů a je třeba se zapsat do pořadníku s přesným časem potápění. Nás nikdo nekontroloval, asi proto, že buddy už byl na jezeře několikrát a protože Samerangersee bylo zavřené. 
 
Autem se dá zajet přímo až k některému ze 3 vstupů do jezera. Vstup 1 je mezi dvěmi moly pro lodičky a není na něm žádné zázemí. Vstup č. 2 jsme minuli a nejvyužívanější vstup č. 3 je na kartu, je u něj zastřešená bouda, kde se lze převléknout a ustrojit. 
 
Cesta pokračuje dále směrem od jezera a asi 200m dál se nachází poměrně malé jezero Samerangersee s nejčistší vodou v okolí. Vzhledem k nejsuššímu roku za posl. 50 let byl ale v říjnu 2011 stav vody tak nízký, že potápění nebylo povoleno. 
 
Hlavní atrakcí Fersnteinsee je čistá voda, která od jezera proniká skrze skálu, a proto je velmi čistá. Dno je porostlé speciálními řasami, u břehů jsou kmeny stromů a mezi tím vším se prohánějí nádherní pstruzi v množstvích, jaká by člověk očekával v tropickém moři, ne v horském jezeře. (Je povolen i rybolov, ale podmínkou ja max. 4 ryby denně, a všechny je třeba věnovat hotelové kuchyni. :-) Na jih od vstupu 1 je cca v 11m na velikém kameni soška Madony a malý pomníček. Dno před kamenem je zcela holé bez řas, předpokládám, že od ploutví potapěčů, kteří se u sošky fotí?  
 
Vzhledem k nadmořské výšce je potápění možné jen od května do října, z toho v říjnu již jen o vikendech. 
 
Fotky zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2342856742081.2127841.1569857188&type=1&l=7c07aa002e - od č. 14 dál. 
Vloženo 15.10.2011. Údaje naposledy změněny dne 15.10.2011
Stavy lokality Bohužel žádné hlášení stavu lokality nemáme k dispozici.