Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Jezero Bled

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Sladká - jezero
Nadm. výška
475 m.n.m
Max. hloubka
30 m
Statistické údaje
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - - - - - - - -
Obrázky lokality
Pohled na jezero - obrázek poslal Morávek Jakub
Popis lokality

Zřejmě nejznámější slovinské jezero. Jezero nemá říční přítok a zásobují jej hlavně podzemní termální prameny. Proto je voda v jezeře teplá a umužňuje koupání a potápění od jara do podzima. Bledské jezero je vyhledávaným střediskem vodních i zimních sportů. Pravidelně se zde pořádají veslařské regaty a několikrát se zde konalo mistrovství světa ve veslování. Mezi sportovci je jezero velice oblíbeno pro kouzlo zdejší krajiny, jež převyšuje uměle vybudované kanály. Na západním břehu jezera se nachází přístav sportovních lodí a kemp.

Nejlepší potápění je na východní straně jezera, dobrý vlez je pod hotelem Toplica. Podél břehu v 5-6 m jsou k vidění sumci a viděli jsme také mnoho okounů. Po letech znečišťování se v jezeře vyjasnilo, takže v něm nyní žije až 18 různých druhů ryb, ani korýši a měkkýši již nejsou vzácností. Viditelnost v jezeře je proměnlivá, ale hodně to závisí na ročním období. Pouze samotné dno jezera je bahnité a není zde moc co vidět. 

Pokud by jste si nevzali výbavu sebou, nebo se chtěli ponořit organizovaně a vidět pořádné ryby nechá se vše domluvit s místním potápečem - Matjaž Repnik https://www.watersports.si/, GSM: +386 64 145 260, GSM: +43 680 232 85 73 (AUT), email: info@watersports.si

Vloženo 31.08.2021. Údaje naposledy změněny dne 31.08.2021
Stavy lokality Bohužel žádné hlášení stavu lokality nemáme k dispozici.
Mapka
Blízké lokality Stát Typ Kudy tam
Bohinjské jezero Slovinsko Sladká - jezero 21 km / 244°