Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Kemp Puntizeli - Pula

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Oblast
Typ
Moře - pobřeží
Nadm. výška
0 m.n.m
Max. hloubka
20 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
13 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
nehodnoceno
(hodnotilo 0 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - 25°C - - - - - -
Popis lokality Kemp Puntizeli 
Je krásný kemp na okraji městečka Pula. 
Tento kemp nelze minout pokud přijíždíte směrem od Rovinj do Puli naleznete po cestě ukazatele do tohoto kempu. Najdete tu v podstatě jakýkoliv druh ubytování od luxusních pokojů v hotelu (pro potápěče s rodinou) až po možnost stanování, či dokonce jen tak spaní na zemi u moře s výstrojí (spíš pro vlky samotáře). Přímo na okraji kempu je potápečské centrum u kterého si můžete zaplatit cestu např. na Barona Gauče (300kn), Pelastis (kolem 200kn) či na nějakou pěknou stěnu. Celkově tam nabízejí asi tak deset výletů a dokonce možnost půjčit vám člun s instruktorem a dojet si na místo podle vašeho přání. Osobně jsem jejich služeb nevyužil kromě foukání lahví (15l = 50kn), jelikož na stěnu jsem nechtěl a na Barona Gauče jsem neměl potřebnou kvalifikaci, jsem čerstvý OWD a min. je AOWD. Takže jediné co mi zbylo, potápět se někde po okolí a jezdit s člunem na vesýlka (upřímě žádná slast), ale výsledek mé dřiny stál za to. 
 
Ponor 
Stěna s různými živočichy, většinu jsem jich nedokázal identifikovat.  
Ke stěně se dostanete tak,že od potápěčského centra se dáte asi 800 metrů do leva po pobřeží až narazíte na plácek s velkými placatými kameny a tam se můžete zanořit. Cesta není nejlepší a hlavně ne s výstrojí. Osobně jsem se tam dopravil na malém člunu.  
 
Stěna začíná hned od hladiny a vede kolmo asi do pěti metrů a odtud je terén složený z velkých kaskádovitých schodů až do patnácti metrů, kde se na dně povaluje cosi černého o velikosti 1,5m. Osobně nevím co to je, ale vypadá to jako velká hvězdice a hlavou. Odborníci tvrdí že prý to byla chobotnice. Podrobně jsem to nezkouomal jelikož jsem byl dole sám a když se to na mě otočilo hlavu, necítil jsem se zrovna v převaze. 
Celkově k vidění: 
- plantáže mořských ježků 
- hvězdice 
- Krabi (někteří jsou tak zarostlí,že není poznat jestli je to krab nebo kamen) 
- 15m prý chobotnice 
- utržená klec na ryby 
 
Celkově srhnuto: 
Pěkná stěna a hlavně klídek, nikde ani ploutev, špatný přístup po souši. Rozhodně bych uvítal přívětivější chování ze strany chorvatů, vždyť mi turisté jsem jejich živobytí(toto bylo hodnoceno celkově po celkovou dobu mé dovolené) 
 
Dodatek:  
Nedoporučuji potápění přímo z kempu. K vidění tam není vůbec nic, kromě chorvatských potápěčů s pytli na brambory, plundrujících dno z důvodu vidiny finančního zisku, fakt děs a hloubka asi pět metrů max.
Vloženo 08.08.2003. Údaje naposledy změněny dne 08.08.2003
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
22.06.2003 12:50 15 30 30 25 15 13
  Zapsal Šraier Zdeněk