Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Gotta Malahi

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Oblast
Typ
Moře - ponořený útes
Nadm. výška
0 m.n.m
Max. hloubka
30 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
30 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
nehodnoceno
(hodnotilo 0 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - - - - - - - -
Obrázky lokality
Plánek lokality - obrázek poslal Musil Jan
Popis lokality Lokalita dostupná lodí na jižním safari. 
 
Bude mít asi ještě jiný, používaější název, protože lokalitu s názvem Gotta Malahi znal pravděpodobně jen Honza Musil (a na internetu o ní není nikde ani zmínka). Jestli víte, jak se tato lokalita jmenuje ~normálně~, prosím o mail na adresu tomas@sladek.cz 
 
Mnoho zde uvedených lokalit je možno doplnit informacemi z knihy Potápění a šnorchlování - Rudé moře (Lonely Planet / Svojtka, překlad Š. Hovorková): 
Druhým názvem lokality Sha’ab Claude je El Malahi, arabský výraz pro „hřiště“ a to vhodně popisuje tento útes se spoustou nevyzpytatelných jeskyní a chodeb. Lodě obvykle kotví mezi skupinkou malých korálových bloků na jižním cípu útesu. Sestupte do hloubky 20 m a proplavte nad písečným dnem podle útesu. Směřujete na západ okolo malého korálového útesu, až se dostanete ke korálové zahradě plné větevníků a fialových korálů Porites. Útes před vámi je bez života, ale plavte vlevo od něj, mezi dvěma útesy s kaňony a s převisy. Vpravo uvidíte pole sasanek a mezi nimi klauny. Narazíte i na hejna klipek a parmic, na žraloky lagunové, útesové, pyskouny a na písku na trnuchy modroskvrné. 
 
Až se budete vracet ke člunu, můžete se pokusit najít jeden ze dvou vchodů do systému jeskyní. V hloubkách mezi 5 a 10 m je v útesu labyrint různých tunelů. Díky volné hladině na mnoha místech jsou naprosto bezpečné. 
 
Blízko odtud se nachází další vynikající lokalita Sha’ab Shams. Uvidíte korálové věže pokryté pestrobarevnými měkkými korály přitahujícími mnoho různých ryb, příležitostně se tu objevují i žraloci kladivouni.
Vloženo 27.11.2004. Údaje naposledy změněny dne 20.12.2004
Stavy lokality Bohužel žádné hlášení stavu lokality nemáme k dispozici.