Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Fuerteventura - El Castillo - Playa del Castillo

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Moře - stěna
Nadm. výška
0 m.n.m
Max. hloubka
40 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
20 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
0 - Velmi pěkná
(hodnotilo 1 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- 18°C - - - - - - - - - -
Popis lokality Uprostřed obydlené části Fuerteventury, 20 min cesty od letiště leží městečko El Castillo s hotelovým komplexem Club Barceló el Castillo***. U pláže komplexu je dobré potápěčské centrum Deep Blue (PADI, CMAS, IAHD), kde poskytují kompletní servis, včetně průvodce. Doporučuji vzít si dekompresní počítač a ABC s sebou, toto jsem opomněla a ve finále se 10 potápěčů spoléhalo na jeden počítač instruktora.... :-/ Na bázi hovoří španělsky, anglicky a německy a dokonce zvládnou i staré známé ~zdrastvujtě tavarišč...~. Báze nabízí zhruba 9 lokalit od 10-ti do 40-ti metrů vesměs na podmořské útesy. 
 
Nepříjemné je, že dříve než dostanete potápěčské povolení, musíte zajít na místní polikliniku, kde musíte podstoupit a zaplatit lékařskou prohlídku. 
 
Vzhledem k lávovému podloží Fuerteventury jsou lokality vesměs podobné. Podmořské dno tvoří lávové útesy a zátoky, kde jsou k vidění hejna barakůd, krásné murény, chobotnice, tu a tam rejnok, měli jsme štěstí i na 30-40 centimetrovou langustu, která skončila v rukách kanárského lovce :-((( a mnoho dalších jménem neznámých potvor.  
 
Obrovskou nevýhodou potápění na Fuerteventuře (Fuerteventura - překlad znamená ~stálý vítr~ ...) je rozbouřený Atlantik, což pro slabé žaludky může skončit neslavně...... Silné vlnobití je cítit i v hloubkách 10-15 metrů, pokud nejste kryti podmořským útesem.  
 
Pokud si půjčíte auto (doporučuji terénní vůz - na nejkrásnější a nejopuštěnější místa vedou takřka off-roud cesty) a koupíte průvodce po Fuerteventuře, navštivte Puerto de la Luz, kde se nedá potápět, ale oceán Vás ochromí svou sílou vlnobití na úžasné útesy. Pokud zdoláte lávové cesty přes hory a budete mířit na Casa de Aqua Melianes, spatříte neskutečně dlouhé opuštěné pláže prudce se svažující z hor, kde se nedá pro silné zpětné sání potápět ani koupat (pouze pro šílené surfaře...), ale vůbec Vám to pro jejich nádheru vadit nebude. 
 
Navštivte také Pirátské jeskyně (pravděpodobně Puerto de la Pena, ale všude poradí....) kde se nachází jeskyně (nad vodou) a černá lávová pláž svažující se do nádherné zátoky, kde jsou k vidění rejnoci a hejna pestrobarevných velkých ryb. Lokalita se nachází u malebné opuštěné kanárské vesničky, kde se čas zastavil v předminulém století. Když zapomenete výbavu, šnorchl to nezachrání... Určitě se v této domorodé vesničce u černé pláže nezapomeňte zastavit v místní restauraci, kde Vám kanárské ženy naprosto dokonale uvaří to, co jejich muži právě vytáhli z moře.... copacabana.... 
 
Určitě se zajeďte podívat na fuerteventurskou ~Saharu~. Jsou to písečné duny končící v moři a zajímavé je, že písek je organického původu z najemno rozemletých schránek mušlí a podobných potvor. Duny se nacházejí poblíž hlavní silnice před městem Corralejo. 
 
Přímo ve městě Corralejo se nachází další potápěčská základna, Abyss Divers (PADI, NAUI), kde se můžete ponořit zhruba na 15-ti lokalitách v hloubkách od 15-ti do 50-ti metrů. Zároveň Vás lodí zavezou na blízký ostrov Lanzarote, kde se nachází dalších 6 lokalit v hloubkách od 3 do 50-ti metrů.  
 
Ve městě Puerto del Rosairo se nachází moderní nemocnice s dekompresní komorou a anglicky mluvícím personálem.  
 
Fuerteventura je nádherný ostrov zatím nezasažený turistickým šílenstvím jako třeba Grand Canaria. Můžete zde strávit krásnou dovolenou plnou ponorů, off roadových výletů a odpočívání na dlouhých opuštěných plážích. Určitě to za tu hromadu peněz stojí.  
 
Kontakt na potápěčská centra: 
 
El Castillo: 
Deep Blue Diving S.L. 
35610 Caleta de Fuste 
Antigua - Fuerteventura - Islas Canarias 
Telefon: 0034 - 928 - 163100 
Fax: 0034 - 928 - 163042  
Fuerteventura,Spain,  
Canary Islands 
http://www.deep-blue-diving.com 
info@deep-blue-diving.com  
 
Corralejo: 
Abbys Divers 
tel: +34 928 537 297 
http://www.abbysdivers.com 
e-mail: bookings@abyssdivers.com 
 
Nella Bezoušková 
Vloženo 13.01.2001. Údaje naposledy změněny dne 21.03.2004
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
16.02.2020 13:00 25 21 19 18 20
0 Je to můj 10 ponor, takže se mi to oproti ceskym lomům moc líbilo :)viděl jsem mureny, andělského žraloka a hejna ryb. dive centrum Blue deep super, příjemný personál, teplé sprchy po ponoru, voda na opachnuti vybavení, ponor stojí 38 euro. (Zapsal )