Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Blue Corner

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Moře - ponořený útes
Nadm. výška
0 m.n.m
Max. hloubka
300 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
25 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
0 - Absolutně špičková
(hodnotilo 2 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - - - 24°C 21°C - - -
Popis lokality Lokalita Blue Corner se nachází v blízkosti ostrova Lembongan a Nusa Penida u Bali. Tato lokalita patří k driftovým zážitkům a v období srpna až září se zde můžete setkat s fantastickými hlubinnými rybami Měsíčníky svítivými (Mola mola). Ponor začínáte na mělčině 10 m, kterou uháníte v proudu, který vás odnese na hranu stěny, přecházející ve svah, jenž padá do hlubin několika set metrů. Zde se zdržují siby skvrnité a velké trnuchy mauricijské.
Vloženo 13.01.2006. Údaje naposledy změněny dne 13.01.2006
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
12.09.2018 07:00 25 30 22 21 30
0 Neuveritelne silný prúd (rieka), marble rays, Mola Mola.Tuto lokalitu neponukaju školy ktoré berú všetkých potápačov na ponory bez ohladu na ich level, čo je z dovodu bezpečnosti a ich komerčního zamerania pochopitelné. Blue corner je třeba vyjednať. Min.200ponorov je požadované, na lokalite nie je priestor na chyby prud vás lahko odnesie od buddyho.Pre skusených potapačov je to lokalita must see, na rozdiel do Crystal Bay kde je nemožné vidieť Mola mola v dave 100 asijských potápačov ležiacich na koraloch ktorí vyštartujú dotýkať sa M.mola akonáhlae ju uvidia. (Zapsal )

29.08.2011 11:00 24 20
0 Pověstné silné proudy se nám vyhnuly, ale devět měsíčníků nemělo chybu. foto na www.potapecskefotky.com (Zapsal Hradec Tomáš)