Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Tenerife - Las Galettas

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Moře - ponořený útes
Nadm. výška
 m.n.m
Max. hloubka
45 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
30 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
- Průměrná
(hodnotilo 1 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - 21°C - - - - - - -
Obrázky lokality
Plánek pro briefing - obrázek poslal Malý Pavel
Popis lokality Lokalita na jihozápadě ostrova Tenerife je velice podrobně popsaná v knižním průvodci. Má zvláštní, pro zajímavý ponor přinejmenším diskutabilní polohu. Je vzdálena asi 500 metrů od vjezdu do maríny, terén pobřeží mírně svažitý, občas přerušený ostrým ale nízkým útesem. Tuto lokalitu jsme našli snadno, na potápěčských bojích zde kotvil gumák místního divecentra. Zakotvili jsme v těsné, ale bezpečné blízkosti a připravili se na ponor. Podle sonaru zde kolísala hloubka mezi 30 až 10 metry, což značilo terén velice zajímavý, skalní s hlubokými rozsedlinami.  
 
Bylo tomu tak. Mezi vysoko se tyčícími příkrými skalními stěnami, vedly cestičky z bílého písku na kterých se dali pozorovat platýzi i velcí rejnoci (i 2metrové rozpětí). Kolem stěn se pohybovali větší papoušci, zbloudilí tuňáci, a sem tam i barakuda. Ve stěnách se skrývali v hojném počtu murény a ropušnice. Ve větší hloubce jsme narazili na velké až metrové kanice. Nádherná lokalita. Zde jsme se rozhodli udělat ještě jeden ponor. Hojnost ryb i druhová pestrost byla jakýmsi střetem středozemní a rudomořské fauny. 
 
Po dalších zkušenostech si dovoluji přidat nový komentář - tuto lokalitu jsme si označili jako Rejnokov. S trochou krmení máte šanci na setkání mnohdy s desítkami hladových rejnoků různých druhů, kteří Vám budou zobat z ruky. Není výjimkou když se do mumraje připlete i mořská želva. Rovněž jsme zde pozorovali i výskyt žraloka andělského. 
 
Ponory z katamaranu Valhalla, www.catamarane.eu 
Vloženo 08.02.2007. Údaje naposledy změněny dne 16.12.2009
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
23.05.2011 12:35 21 27 21 30 30
Přemnožení ježci, rejnok a pár murén. Za 35 Euro + 18 za výstroj nic moc, obzvlášť když jsem měl slíbený vrak.. (Zapsal Malý Pavel)