Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Sousse - Port el Kantaoui

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Moře - mělčina
Nadm. výška
 m.n.m
Max. hloubka
18 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
17 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
0 - Velmi pěkná
(hodnotilo 2 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - - - 26°C 25°C - - -
Popis lokality

V přístavu Port el Kantaoui v Sousse se nachází místní potápěčské centrum, pravděpodobně jediné v okolí. Dal jsem tady jeden zkušební ponor, i když jsem veděl, že v této oblasti je moře nic moc a života tady moc není, ale přesto se tu jedni odvážlivci potápí, tak asi ví proč. Kvalita výstroje byla celkem obstojná, všechno scubapro v celkem dobrém stavu, snažili se spravit každou trochu utíkající hadici, což mně překvapilo, protože všichni ostatní by to nechali být. Na lodi, poněkud staršího typu, ale pro potápění optimální, jsme složili výstroj, prošli křestem vodou z chladiče a vyrazili na lokalitu. Ta se nacházela asi 400m od přístavu. Po seskoku do vody jsme se ponořili na dno plné trávy asi v 6m a poté jsme pokračovali na písčité dno s občasnými barevně porostlými kameny. Od začátku se nás držela velká hejna ryb, které náš divemaster krmil chlebem. Jako takovou perličku jsme proplavali pod menšími kameni v různých průrvách a krmili ryby. Po 36 minutách strávených v maximální hloubce 13,3m ve vodě o teplotě 28°C jsme se vraceli zpátky do přístavu. Takže na závěr bych řekl, že na Tunisko to bylo celkem dobré. Hlavně slušné jednání a dobrá domluva.

Miestne divecentrum ponúka aj ponor na vraku Ipaf, ktorý ževraj pochádza z konca 19. storočia.Vrak je už značne rozpadnutý, vidieť možno zvyšky trupu a rôzne neidentifikovateľné, značne zarastené artefakty.

Vloženo 04.08.2007. Údaje naposledy změněny dne 26.09.2019
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
23.09.2019 12:00 18 35 26 25 25 25
0 Pohodový ponor, vhodný aj pre začiatočníkov.Na vraku žije niekoľko druhov sasaniek, kanice a miestny divemastri su špecialisti na vylákanie chobotníc zo svojich úkrytov, ktoré sú veľmi fotogenické. (Zapsal )

04.08.2007 11:40 13 28 26 10
0 Zapsal