Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Abu Ramada South

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Moře - vrak
Nadm. výška
 m.n.m
Max. hloubka
21 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
20 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
0 - Velmi pěkná
(hodnotilo 2 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - - - - 27°C 27°C - -
Obrázky lokality
Plánek lokality - obrázek poslal Zatloukalová Eva
Popis lokality Abu Ramada je malý ostrov nebo velká skála - erg jihovýchodně od turistického přístavu v HRG. Díky rozhlehlosti je ostrůvek rozdělen na několik lokalit. 
 
Abu Ramada South 
Loď obvykle zastaví nad vrakem rybářské lodi nebo poblíž. Ponor obvykle probíhá tak, že po zanoření potápěči plavou pravou rukou podél reefu. Pak se od reefu oddělí a plavou doleva na dva velké ergy. Oba ergy jsou obvykle dobře viditelné od reefu i mezi sebou. Za druhým ergem se potápěči vrací k reefu. Je ovšem možné plavat ještě na další malé ergy v dohledu reefu. Podle zásoby vzduchu potápěči plavou ještě dál podél reefu nebo se vrací podél reefu zpět k vraku (spousta plechů, zábradlí, motor, železná krabice) a od vraku zpět na loď. 
 
Pokud máte štěstí na DM, tak Vás zavede do Úhoří zahrady, která se nachází nedaleko od reefu (na dohled) zhruba v hloubce 11 m. 
 
Moc pěkná lokalita. K vidění to, co je obvykle vidět. Jak známo ryby, murény a rejnoci umí plavat a tak se nelze spolehnout, že tady vždy uvidíte, to co viděl někdo před Vámi (trnuchy, barakudy, perutýni, murény). Zajímavé je, že na rohu reefu, proti kterému se nachází první velký erg se měnívá proud a bývá i dost silný. 
 
Pokud byste plavali na druhou stranu od vraku, zjistíte, že je zde poměrně příkrá a do hloubky padající stěna. Byli jsme ve 42 m, kde jsme se otočili a šli jsme zpátky. Stěna není až tak moc zajímavá.
Vloženo 13.10.2007. Údaje naposledy změněny dne 20.07.2009
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
12.09.2008 12:05 30 30 27 27 20
0 Potápění s reefem po levé ruce do max. hl. 30. Murény, perutýni, Box Fish video. Moc pěkný ponor a do té doby můj nejhlubší. Doporučuji (Zapsal )

10.10.2007 11:15 21,3 30 27 27 25 20
0 Zapsal