Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Florida Keys - Overseas Highway

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Oblast
Typ
Moře - pobřeží
Nadm. výška
 m.n.m
Max. hloubka
5 m
Statistické údaje
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - - - - - - - -
Obrázky lokality
Ostrorepi - obrázek poslal Malý Pavel
Popis lokality Podél většiny Highway 1 od Key Larga po Key West (106 km) se dá šnorchlovat, jak z pobřeží, tak kolem mostů a v mangrovnících. Jen je potřeba počítat s přílivem a odlivem, proud hlavně v úžinách kolem mostu dokáže být velmi silný a může vás lehce odtáhnout na moře, a nemotat se v místech kde jezdí lodě, chce to používat zdravý rozum. Při "divokém" šnorchlování u pobřeží, které je naprosto legální a pokud nepoužijete státní parky se vstupným kolem 4 USD i zdarma, je potřeba sebou mít potápěčskou vlajku na plováku jako signalizaci pro lodě. Její nepoužívání trestá policie pokutou a lodě přejetím po hřbetě, protože vás nevidí. Dá se koupit v potápěčských obchodech asi za 30, v K-martu za 20. Dá se jet šnorchlovat s jakýmkoliv potápěcím střediskem dál od pobřeží na útesy, platí se okolo 30 USD. 
 
Silnice vznikla na základech původního železničního spojení. To fungovalo od roku 1912 do roku 1935, kdy byla dráha poničená hurikánem. Společnost Florida East Coast Railway neměla finance na opravu, zbytky prodala státu Florida. V 80. letech prošla dálnice velkou rekonstrukcí. 
 
Při troše trpělivosti se dá vidět spousta věcí: barakudy, želvy, žralok vouskatý, manty, mořští raci (spiny lobster), velké (ale fakt velké) stříbřité ryby který neznám a spousta malých zvířátek - medúzy, poustevníčci, hvězdice..
Vloženo 09.08.2008. Údaje naposledy změněny dne 19.08.2008
Stavy lokality Bohužel žádné hlášení stavu lokality nemáme k dispozici.