Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Komody-Flores

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Moře - pobřeží
Nadm. výška
 m.n.m
Max. hloubka
25 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
20 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
0 - Absolutně špičková
(hodnotilo 1 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - - - - - 25°C - -
Popis lokality V Labuan bajo na ostrově Flores(kam je denní letecký spoj z Denpasaru, Bali cca zpáteční letenka za 120USD)je několik dive center, ale všechny jsou dosti pochybné, proto doporučujeme rovnou zajít k Reefseekers. Mají výhodné balíčky a jsou to profesionálové, kteří si na nic nehrají.  
Lokality: 
 
Current city - oblast bohatá na manty, želvy a krásné korálové zahrady.Občas se mohou vyskytnout silné proudy. 
 
Tatawa besar north - oblast vyhlášená vysokým výskytem mant. Téměř 100% šance, že nějakou uvidíte. Hloubka max do 13m, bez korálů, kamenité dno, velmi silné proudy. Manty se vznášejí hned vedle Vás...paráda. 
 
Penga Kecil - korálové zahrady, mírný proud. 
 
Siaba Kecil - na této lokalitě se provádí negative entry, jelikož proud je tu tak silný, že byste neměli šanci se zanořit. Hned po zanoření se vezete v proudu, pak Vás divemaster nasměruje za menší skalní úsek, kde je to jako rybník....a tam máte šanci vidět bělocípé žraloky a želvy. 
 
Crystal Rock - lokalita, která stojí za to. Je sice dost vzdálená od Labuanbajo, ale stojí za to. Hloubka max. 30m, velká šance na bělocípé a čenocípé žraloky. My měli to štěstí vidět nádherného eagle ray. Spousta želv. Provádí se negative entry. 
 
Coral Garden - naprosto ubohá lokalita, mrtvé korály a jedinou zajímavostí je zde dno plné snake eels. Když je štěstí, zavítá sem občas i nějaká ta manta. 
 
Full moon - jedna z nejlepších lokalit Komod, ale taky pěkně vzdálená. Cesta na lokalitu trvala 3h. Lokalita zaměřená především na pelagics...žralok kam se podíváte. My měli to štěstí, že se nám tam prohnalo asi 6 delfínů. Určitě stojí zato. 
 
Golden channel - korálové zahrady, lokalita spíše pro kurzisty. 
 
Batu Bolong - krásná lokalita, spousta žraloků bělo a černocípých. K tomu patří silný proud. Občas sem zavítá i Napoleon. 
 
Tatawa besar south - díky silnému proudu je tato oblast bohatá na žraloky bělo a černocípé. Želvy nejsou vyjímkou. Na rozdíl od lokality Tatawa besar north je zde korálové dno. My dokonce viděli crocodile fish. 
Vloženo 05.01.2009. Údaje naposledy změněny dne 05.01.2009
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
06.10.2009 12:00 25 20
0 Týden luxusního potápění mezi žraloky a mantami doplněné o super výlety za varany. foto na WWW.POTAPECSKEFOTKY.COM (Zapsal Hradec Tomáš)