Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Jak levně do Izraele

v roce 1996

autor: Dvořák Zdeněk  (publikováno: 08.12.1997)
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek

Levné způsoby dopravy tam jsou popsány v kapitole Jak levně do Egypta. Buď s cestovkou nebo pokračovat tou lodí z Athén. Loď přistává v Haifě která má na přístav nečekaně čisté moře.

Bezva koupání, nepotápěl jsem se. Odtud se dá dojet na jih k Rudému moři. Vše je tu celkem drahé, ale Izrael je nádherná civilizovaná země. Potápěl jsem se na jihu v korálové rezervaci pár km jižně od města Eilat a byl jsem úplně učarován. Překrásné korálové rify s ohromným množstvím exotických ryb. Moře velice mělké a teplé. Hloubka asi 10-12m a veeeelice mírně klesá. Viditelnost odhadem 15m. Ideální lokalita na šnorchlování. I nepotápěč se zde stane potápěčem. Všechno hlídají přísní ochránci přírody, a nadali mi i za to, že jsem měl na noze potápěčský nůž (musel jsem ho sundat). Všechno je díky tomu sqěle zachované. Je zakázané odnášet dokonce i úlomky korálů z plážového písku.

pozn.: důležité je, že pokud plánujete navštívit Izrael a odtut pokračovat třeba do Jordánska, tak není šance, protože s Izraelským razítkem v pase vás do žádné arabské země (u Egypta to nevim na 100%) nepustí. Naopak to není problém.

autor: Dvořák Zdeněk
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek