Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Potápění na Tenerife

březen 2016

autor: Knapek Alois  (publikováno: 14.04.2016)
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier

Ahoj kolegové-kamarádi.

Po tom, co při mé poslední návštěvě Egypta, mojí oblíbené lokality a potápěčské stanice mi majitelka při loučení řekla, že 31.12.2015 zavírají, že dostali výpověď z prostor, a po známých událostech v Egyptě, jsem řešil kam vyrazit příště. Aby se roba mohla grilovat a já nořit.

Vzpomněl jsem si, že před 10 lety jsem byl na Tenerife a líbilo se mi tam. Začal jsem pátrat po potápění v této oblasti. Moje volba padla na Las Galletas. Cestovky tam uvádějí možnost potápění.

Jsou tam dva hotely. Alborada beach club je přímo ve městě. Druhý Palia don Pedro je 10 minut chůze bokem v rezidenční čtvrti. Vybral jsem si Palia. Hned po ubytování jsem vyrazil hledat potápěčská centra. Jedno se mi zamlouvalo, tak jsem se domluvil, že bych to u nich zkusil. Ale až v pondělí, v neděli nemakají. Jeden den se válet - fuj.

Vrátil jsem se na hotel a pomohla mi náhoda. Vidím, že v bazénu plave borec s výstrojí a vozí děcka, které dýchají s automatiky po hladině. Zřejmě, aby zažili jaké to je. Jak jsem tam postával, všiml jsem si mladé ženy s dítětem na rukách, jak chodí kolem bazénu a s lidmi hovoří tu německy tu anglicky. Když byla blíž u mě, zaslechl jsem, jak se jí ptali, odkud pochází. Má slabší angličtina mi stačila na to, že jsem rozuměl její odpovědi. Že je z Česka, ten borec v bazénu je její manžel Francouz a dělají propagaci potápění, aby ho přiblížili dětem. Když šla kolem, tak jsem ji pozdravil česky. Její radostná reakce na to, že slyší češtinu mne potěšila.

Dali jsme řeč. Dozvěděl jsem se, že pochází z Hradišťa, jmenuje se Julie, malá je Lucinka a manžel Ludo. Provozují potápěčské centrum a potápějí se i v neděli.

Tak slovo dalo slovo a já šel jsem s nima do vody. Jejich základna se mi líbila, tak už zbytek dovolené jsem strávil potápěním u nich. U mne rozhodlo zázemí na jejich základně, možnost domluvy česky než mou lámanou angličtinou. Ludo mluví anglicky, takže komunikace při potápění byla, a potápěč nepotřebuje moc mluvit, když ví co a jak. Některé stanice mají cimru na foukání a to je všechno.

Základna je kousek od přístavu na ulici Calle Consuelo Alfonso Diaz-Flore 16. Je to druhá rovnoběžná ulice s pobřežím. Před ní je malý bílý kostelík.

Lokality jsou do 30 minut minut jízdy člunem, hloubky kolem 20m, max 35m, cena ponorů je 1 až 2 ponory - 32 EUR, 3 až 5 ponorů - 30 EUR, 6 až 9 ponorů - 27 EUR, 10 a více ponorů 25 EUR.

Paní Julie se momentálně stará o 3 měsíční Lucinku a chod základny. Ludo se stará o potápění. Nebudu se rozepisovat o lokalitách. Sloh není moje silná stránka a tak, jak to mají kolegové pěkně rozepsané, to bych asi nedal. Mě po skončení mé profesní potápěčské kariéry stačí čistá teplá voda, život v ní a vznášet se jako ve stavu beztíže. Život ve vodě jak v Egyptě tam nemůže být, ale je ho tam dost. Lokality, stanici a zázemí si můžete prohlídnout na www.ljdivingtenerife.com.

Já můžu poradit, jak se tam dostat:

Na netu jsem si našel kam a za kolik. Měsíc a půl před odletem cestovky Canaria travel a Fischer zdražili z 19.900 na 21.100 kč. Proč? To mně nasralo. My Ostravaci nemame problem s Polskem, tak jsem čumnul na jejich cestovky. RAINBOW má dokonce pobočku v Ostravě.

Zjistil jsem, že rozdíl v ceně za stejné služby byl šokující - 14.470 Kč. Tak jsem to hned druhý den jel zaplatit, aby náhodou nezdražili. Oni naopak ještě zlevnili.

Asi mají jiné ceny, protože jich je o hodně milionů víc. Za 1 hodinu dorazím po dálnici na letiště do Katovic. Po návratu mně potěšili znovu, jako zákazník jejich cestovky jsem dostal slevu za parkování. Platil jsem jen jako bych parkoval jeden den.

Kdo nechce zbytečně přeplácet a nedělá mu problém dorazit na některé jejich odletové letiště, vřele doporučuju. Budete mile překvapeni..

Dryhá varianta je sehnat levnou letenku na Tenerife sur a ubytování přes net. Když si nic sami nenajdete, paní Julie ráda poradí. Může domluvit:

  1. Spaní pro max. 3 osoby, přímo v centru. Jeden 15 EUR, dva 20 EUR, tři 25 EUR za noc.
  2. Apartmán s terasou výhledem na oceán dva pokoje, max. 3 osoby - 370 EUR za týden. Dá se s cenou prý hýbat podle období a počtu osob.
  3. Rodinný domek s bazénem pro rodiny s dětmi, 4 osoby - 480 EUR týden podle počtu lidí.
  4. Hotel Palia Don Pedro s jídlem. Dá se domluvit sleva, ale pro skupinu 6 a více osob.

To je na rozhodnutí každého. Já su pohodlný, neumím vařit, tak chcu plný servis.

Kdyby někdo chtěl nějáké info ode mě, nedělá mi to problém. Přes mail lojzykalvin@seznam.cz

Ahoj Lojzyk.

autor: Knapek Alois
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier