Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Freedivng.cz

film M. Hrdého

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 24.03.2003)
Cedule
Glenon ukazuje lajnu
Exhhibice s želvou

Praha, 21. 3. 2003 - Nový dokumentární film Miroslava Hrdého měl premiéru ve velkém sále výstaviště PVA Letňany, kde právě probíhá veletrh Lodě a Karavany.

Mirek řadu měsíců sledoval přípravu českého freedivingového teamu, která směřovala k soutěži Pacific Cup 2002. Naděje byly veliké, kapitánem našeho teamu byl Martin Štěpánek, držitel dvou světových rekordů. I ostatní členové podávali v tréninku špičkové výkony. Na Havaji pak snímek zachytil soutěžní atmosféru, průběh závodu, úspěchy i prohry. Na pozadí tohoto příběhu nenásilnou formou seznamuje diváky s tím, co to vlastně volné potápění je.

Film je jasným dokladem toho, že potápěčský sport může být atraktivní. Prvotní je sportovní výkon, ale teprve kvalitní sportovní marketing přitáhne zájem veřejnosti, médií a sponzorů.

Jako autor není Mirek žádným nováčkem. Má za sebou řadu snímků, řadu cen na soutěžích. Režie, kamera, střih, komentář, hudba - vše má vynikající úroveň. O kvalitě vypovídá nejlépe fakt, že většinu dokumentů odvysílala televize. Předpokládám, že na televizních obrazovkách se nový film brzy objeví.

Podobnost názvu filmu se jménem domény není náhodná. Stačí se na freediving.cz podívat.

autor: Sládek Tomáš