Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Freediving: 2 zlaté a český rekord

Kranj, Slovinsko, 17.–18.5.2008

autor: Pavlína Procházková  (publikováno: 22.05.2008)
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek

O víkendu 17.–18.5.2008 se v Kranji ve Slovinsku konaly závody ve freedivignu „ 4th Open Slovenian Freediving Championship“. Soutěžilo se v bazénových disciplínách, tentokrát ve statické apnoi a dynamické apnoi (s ploutvemi i bez ploutví).

Za českou republiku se závodů zúčastnili tři závodníci Jarmila Slovenčíková, Josef Zbyněk a Michal Rišian. Čeští závodníci po třech disciplínách získali jak v ženách i mužích zlaté medaile.

Jarmila obsadila 1. místo s těmito výsledky, v disciplíně statická apnoe dosáhla času 4 minuty 35 sekund, v disciplíně dynamická apnoe s ploutvemi uplavala naše závodnice 127 metrů. V disciplíně dynamická apnoe bez ploutví doplavala 135 metrů. Posledním výkonem vytvořila nový český národní rekord.

Jak je možné, že jsi zaplavala v dynamice bez ploutví víc, než s ploutvemi? (ptá se Tomáš Sládek)

Mým cílem na těchto závodech bylo posunout Alenin český rekord v dynamice bez ploutví a to se povedlo. Na statiku jsem se šetřila, vynořila jsem se, i když jsem ještě mohla určitě 20 vteřin pokračovat, nechala jsem si síly na tu dynamiku bez ploutví a podařil se nový český rekord.

Já jsem věděla, že jsem tímto výsledkem daleko před svými soupeřkami. Po dynamice bez ploutví jsem byla tak unavená, že jsem věděla, že nový český rekord na dynamiku s ploutvemi ani nemusím zkoušet, musela bych dát 165 m a to bych asi nedala. (odpověděla Jarmila Slovenčíková)

V mužích výborné výsledky vynesli na celkové 1. místo Josefa Zbyňka z klubu Deep Blue Praha. Josef Zbyněk dosáhl v disciplíně statická apnoe času 6:04, v disciplíně dynamická apnoe s ploutvemi uplaval 150 metrů. A v disciplíně dynamická apnoe bez ploutví výkonem 131 metrů.

Michal Rišian také z Deep Blue Praha svými výsledky obsadil krásné 8. místo.

Výsledky - 4th Open Slovenian Freediving Championship

Celkové výsledky - ženy:
1. Jarmila Slovenčíková - Czech Republic
2. Nina Poženei – Slovenia
3. Jakica Jesih – Slovenia

Celkové výsledky - muži:
1. Josef Zbyněk - Czech Republic
2. Jure Daič - Slovenia
3. Aleš Seliškar – Slovenia

8. Michal Rišian - Czech Republic

autor: Pavlína Procházková
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek