Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Vánoční ponor 1997

pod Karlovým mostem 21.12.1997

autor: Jan Rambousek  (publikováno: 24.12.1997)
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek
Potápěči ve vodě

Byl to asi David Vondrášek kdo dal podnět k potápění pod Karlovým mostem (Pozn. red.: je to tradiční akce klubu Aquasport Praha). Ač byl ohlášený počátek atrakce stanoven na 11 hodin, ještě pár minut před touto hodinou bylo všude pusto a prázdno. Davy potápěčů, které se objevily před týdnem na Americe, se tentokrát nedostavily. A tak zejména zpočátku bylo ve vodě docela volno.


Čumilové

O co bylo volněji ve vodě o to těsněji bylo na břehu. Vezmu-li to na snímku zleva tak tam stojí Yvonka, Jindra Böhm, který se sem jen tak přijel kouknout na kamarády z Plzně a dále můj synek. Zatímco těm dvěma prvně jmenovaným zabránil vstupu do vody rozum, tomu třetímu silné paže matky. Úplně napravo je zase Jirka Hovorka. Ze snímku se kamsi vytratil náš finský kamarád Pekka.


Vodník

Na břehu se objevil i vodník, který všem okolním nabízel loka, jak jinak, zelené. Což se většině lidí líbilo, některým méně (matkám, protože v rámci dobrých úmyslů nabízel navlíknutí dudlíka na flašku těm, co to jinak zatím nezvládnou), ale aby ukázal, jak se potopí, to jsme neviděli.


Jirka Hovorka

Někteří zasmušile vzpomínali na doby svého mládí, kdy je taková drobnost, jako nepojízdný automobil, nemohla odradit od úmyslu potápět se a byli ochotni dojet na takovou akci i metrem. Ti, kteří se již namočili, se snažili užít si vody co to jen bylo možné. A tak se proháněli po vodě na hybridu vodního a podvodního skůtru, našli se i dva odvážlivci, kteří pocítili touhu skočit si z mostu. Tuto touhu taky před zraky turistů realizovali. A když jim na otázku: "How much" odpovídali "jen tak", nevěděli, co je to číslovku. Bohužel redaktoři přivoláni Gogem byli značně nedočkaví a tak se po prvních ponorech vzdálili, a další radovánky jim zůstaly utajeny.


Rozhovory

Natočili nějaké rozhovory o teplotě vody, účelu naší akce a byli pryč. Ani si neptali na to, jak dlouho nám ty bomby s kyslíkem pod vodou vydrží. A přitom David ještě nakonec vyhlásil soutěž o koupel jenom v plavkách. Cena lahev šampusu. Pak zřejmě zalitoval ceny, a tak si ji zase zpátky vyhrál. Nejen on, ale i všichni, kdo šli do vody v mokrých a polosuchých oblecích mají právem obdiv. I když někteří švindlovali resp. švindlovaly dvěma neoprenama na sobě.

autor: Jan Rambousek
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek