Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

3. závodní den: statika

MS ve freedivingu 2008, Sharm El Sheikh, neděle 7.9.2008

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 08.09.2008)

V neděli proběhl první den bazénových disciplín, statika (STA). Závodili tři naši reprezentanti, všichni svůj pokus úspěšně dokončili.

První z našich nastoupila Barbora Ivanská, která dosáhla času 4:30 (min:s). Přes velké kontrakce dokončila čistě. Petr Zlatuška vytvořil osobní rekord na závodech časem 6:03. I jemu přišly kontrakce dříve než obvykle, ale hladinový protokol zvládl s přehledem. Martin Štěpánek závodil poslední, jeho výkon má hodnotu 7:14.

Maximem dne je statika o délce 8:10 Davida Mullinse, která tým Nového Zélandu vrátila do souboje o přední příčky po pokažené konstantní zátěži. Časů přes sedm minut bylo mezi muži více. Naši jsou po konstantní zátěži (CWT) na průběžném třetím místě, dosavadní výsledky probíhající statiky nás přiblížily k dosud prvním Francouzům, ale dosud druzí Řekové získali větší náskok.

Závodnice reprezentující Japonsko, Kanadu a Rusko podaly výkony srovnatelné s muži. Na pozici českého ženského týmu (po CWT průběžné šesté místo) by to ale nemělo mít větší vliv.

V pondělí 8.9. závodí Jana Oujezdská, Petr Vala a Jarmila Slovenčíková.

autor: Sládek Tomáš