Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Navigační hra

Leštinka, 10.10.2009

autor: Jan Vodrážka, Horáčková Hana  (publikováno: 20.10.2009)
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek

V sobotu 10. října se uskutečnil první ročník noční navigační hry na lomu Leštinka. Své orientační schopnosti při nočním ponoru si sem přijeli vyzkoušet jak čeští, tak i slovenští potápěči.

Celá trasa se skládala z osmi stanovišť, která na sebe navazovala tak, aby potápěči museli proplout ta nejzajímavější místa leštinského lomu. Každé stanoviště bylo označeno dvěma chemickými světly a opatřeno tabulkou označující jeho číslo a název. Dále se zde účastníci dozvěděli kurz, pod kterým naleznou další stanoviště a hloubku jeho umístění. Na posledním, tedy osmém, stanovišti byla umístěna truhla. Z té si mohli účastníci, kteří zdárně dorazili do cíle, odříznout pamětní list a medaili.

Celou hru komplikovalo deštivé počasí. Účastníci, kteří se však tímto nedali odradit, si hru chválili a přislíbili účast na dalším ročníku, který se bude konat v létě 2010.

Velký dík patří manželům Počepickým, kteří se podíleli na přípravě hry a pro všechny účastníky připravili báječnou baštu, kterou si po náročném výkonu zasloužili.


autor: Jan Vodrážka, Horáčková Hana
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek