Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Silvestr 2001

klubu Abyss

autor: Jiří Valenta  (publikováno: 11.01.2002)
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier

Ahoj kamarádi a přátelé vody,

Panovala dobrá nálada - a to i v mokrém obleku jako každoročně je Silvestr i datem, kdy se dopoledne loučí potápěči se starým rokem. U nás je prostorem lom Svobodné Heřmanice a časem silvestrovské dopoledne.

I když jsem letos měli velké plány, nakonec počasí a zdravotní stav celou akci mírně zredukoval. Přesto se jednalo o akci mezinárodní. Krom českých a moravských potápěčů zde byli i kolegové ze Slovenska a Polska. A co je super, bylo zde mnoho dětí.

Počasí vyšlo skvěle. K lomu bylo sice potřeba trochu šikovnosti za volantem a pomoci kamarádů, nebo terénního vozu. I když se jednalo o ponor pod led, přístup byl dobrý a kolem břehu bylo místo bez ledu.

Pod led určitě nechoďte jen s jednou lahví K výstroji jsme tentokrát vzali navíc láhev šampusu a tradičně - zalaminovanou klubovou PFku s vázacími pásky.

Voda byla super a dohlednost i při značném množství potápěčů dobrá. Ve 21 m pod kesonem jsme upevnili PFku a otevřeli šampus. Lok v kesonu a pomalu zpět s ohledem na kolegu v polosuchém obleku. Koncentrace potápěčů dosahovala úrovně čínského města.

Přípitky Po vynoření nastalo dilema, zde prvně převléct, nebo odstrojit láhve. Vyhrál ten, kdo učinil oboje velice rychle. Zamrznutí závitů automatiky bylo otázkou několika minut, stejně tak jako neohebnost obleků a rukavic.

No a po přípitcích a přáních do vyhřátého auta a domů. I když se nejednalo o náročný ponor, myslím, že jsme odjížděli s dobrým pocitem. Z vody, z kamarádů…

autor: Jiří Valenta
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier