Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Utopíme sumce!

do německého lomu Wetro

autor: Ulf Czastka  (publikováno: 29.03.2012)
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier

O víkendu 11.03.2012, vytvořil "mistr" Tomáš Česnek sochu skoro 4 m dlouhého a 800 kg těžkého dubového sumce.

Sešlo se mu ku pomoci skoro 40 kamarádů a celou neděli jsme mu radili, pili mu k sochání pivo a podobné laskominy a jedli grilované masozáležitosti. Mistr byl nadšen, že mu do toho "odborně" kecáme a mile se na nás usmíval.

Další sobotu 18.03.2012 jsme chtěli našeho sumce odtransportovat na WETRO.

Sešlo se nás již asi jen 10, ale na nakládku to plně postačilo, neboť jsme "silny ako býky ajtak chytrý".

Během hodinky jsme sumáka naložili na přívěsný vozík a vyrazili směr bývalé DDR na lom zvaný WETRO. Tam na nás již čekal jeho správce Tomas Szagun a ukázal nám místo kde bude možno "kládičku" šupnout do vody. Vykládka díky geniálnímu nápadu Karla Martínka proběhla během cca 1minuty. Prostě sumce přivázal k panelu a odjel s vlekem.

Sumec ležel konečně na břehu a byl připraven a natěšen na to až se dostane poprvé v životě do vody. Pomocí lešenářských trubek jsme sumce skouleli do vody a ten nás odměnil velkým, radostným šplouchnutím svého dřevěného ocasu.

Nastalo krátké čekání zda je výtvor těžší než voda, a ... byl, sice o cca jen 5 kg, ale bylo potřeba připravit duše z traktoru, neboť náš záměr byl odvézt rybku cca 200 m blíž k potápěčské bázi. Tam jsme ho ukotvili k velkému pontonu a je připraven k ponoření do cca 30 m hloubky. Tuhle akci připravujeme na neděli 1. dubna cca ve 11 hodin.

autor: Ulf Czastka
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier