Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Sumec s míčem v tlamě

Skutečně se stalo 28. 5. 2004

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 29.07.2006)

Bill Driver rybaří už 50 let. "Nikdy jsem nezkoušel použít dětský basketbalový míč jako návnadu," řekl v rozhovoru pro místní noviny Wichita Eagle.

V pátek odpoledne stál Bill na terase svého domu nedaleko Sandalwood Lake v Kansas City, když uviděl na hladině jezera míč. Všiml si, že neplaval normálně, ale pohyboval se. Když přišel blíž, uviděl tlamu velkého sumce, která míč obepínala.

Bill zavolal na svou ženu Pam, aby vzala fotoaparát. Měl u břehu uvázanou třímetrovou loďku. Pomocí tyče a plachty z loďky nahnal sumce ke břehu. Sumec se chtěl několikrát ponořit, ale míč ho vždy vynesl na hladinu. Byl úplně vyčerpaný, neměl sílu se bránit.

"Nemohl jsem mu míč z tlamy vyrvat," řekl Bill Driver. "Snažil jsem se ze všech sil, ale marně. Nakonec jsem poslal ženu pro nůž." Propíchnutý míč už šel vypustit a vyndat snadno. Sumec mohl mít něco přes 20 kg.

Bill nemá v úmyslu sumce lovit, i když v jezírku o průměru kolem 70 m by to nebyl asi problém. Chce dál lovit okouny a další malé rybky. "Možná zkusím použít jako návnadu golfový míček. Menší ryba, menší míček."


autor: Sládek Tomáš