Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

My Scuba Diary

open source, popis a download aplikace

autor: Petr Malík  (publikováno: 10.12.2014)
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier

Kdysi jsem tak hledal jednoduchý elektronický logbook s pokročilým vyhledáváním , statistiky a redefinovatelnými šablonami (něco na způsob SDM Report) pro tisk a export. Suunto DM3 mi v tomto příliš nevyhovoval a DM4 už vůbec ne... Tak jsem se rozhodl napsat si vlastní. Jak to tak bývá se z "projekt" krapet rozrostl a protáhl, nicméně jsem ho před pár dny "slavnostně dokončil".

Tak jsem si řekl, že když už jsem na něm strávil tolik času není důvod se o něj nepodělit s ostatními a "vydal" jsem ho jako open source...

screenshot aplikace

'My SCUBA Diary' je nyní dostupný v České a Anglické mutaci pro Windows a Linux (*.deb). Jedná se o Java aplikaci používající knihovnu 'libdivecomputer' takže dokáže přímo stahovat z mnoha modelů podvodních počítačů.

Deník byl navržen s důrazem na jednoduchost a minimum editovaténých polí. Přes svou jednoduchost nabízí pokročilé vyhledávání a statistiky vybraných ponorů včetně grafu vývoje SAC. Zároveň podporuje uživatelsky definovatelné šablony (html+css) pro tisk a export, A4/A5 stránky a volitelné jednotky.

Aktuální verzi pro svůj systém najdete na stránce projektu, v případě její nedostupnosti je zde záložní kopie - instalátor verze 2.6 pro Windows (x86)

autor: Petr Malík
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier