Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

SDM Report

tisk ze Suunto dive manageru

autor: Tomáš Urych  (publikováno: 09.11.2006)
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek

I těm majitelům některého z potápěčských počítačů Suunto, kteří stahují profily a archivují ponory v Suunto dive manageru (SDM), se může hodit potápěčský deník v papírové podobě.

Okno programu

Ze SDM lze samozřejmě pořizovat tiskové výstupy, ale pouze v jednom formátu, který nelze přizpůsobit. Každý deník má ale svůj rozměr a stránky v něm obsahují jinak pokládané informace o ponoru.

SDM Report je jednoduchý nástroj, který umí z databáze SDM "vytáhnout" potřebné informace a vytisknout je v jednom z přednastavených formátů, případně si navrhnout formát vlastní. Včetně grafu ponoru a graf průběhu teploty.

V připravené formáty sestavy lze rozšířit o vlastní. Buď ručně (popis sestavy je v XML), nebo pomocí report builderu - například toho, který je součástí distribuce volně šiřitelného databázového stroje MS SQL 2005 Express Edition With Advanced Services. V případě, že se na to necítíte, slibuje autor vytvořit sestavu na přání uživatele.

Další možností je uložit data o ponoru ve formě HTML stránky. Jedna šablona je připravená, další může vytvořit velmi jednoduše každý, kdo umí s HTML pracovat.

Program je licencován jako freeware.

Download

Příklad tiskové sestavy
autor: Tomáš Urych
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek