Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Posílání obrázků

pro databáze i pro články

autor: Zdeněk Šraier  (publikováno: 03.02.2001)

Jak obrázek poslat

Máte-li obrázek v elektronické formě, zašlete mi obrázek e-mailem.

Máte-li obrázek pouze v papírové formě, můžete použít náš scanner, nebo mi ho pošlete papírovou poštou, kontakt je zde.

Náležitosti obrázku

Sekce Šířka
[pixelů]
Výška
[pixelů]
Poznámka
Lidi 100 150 Hlava na fotografii musí zabírat minimálně 60% plochy a musí být rozeznatelný obličej. Neposílejte tedy fotky celé postavy, podvodní záběry, portréty s maskou a automatikou, ... Nejjednodušší je poslat stejnou fotku, jaká se dává na občanský průkaz či pas.
Firmy 150 150 Potřebujeme logo ve formátu GIF nebo PNG s nastavenou průhledností pozadí.
Kluby 150 150 Potřebujeme logo ve formátu GIF nebo PNG s nastavenou průhledností pozadí.
Akce max. 800 max. 600 Posílejte jen tehdy, jestli obrázek přinese nějakou podstatnou informaci k akci, ne ilustrační fotky.
Lokality max. 800 max. 600 Neposílejte podvodní záběry, které nevystihují lokalitu. Fotografie lokalit pořizujte tak, aby z nich byl jasný charakter lokality a eventuelně vstupy do vody. Záběr na vodní hladinu od levého okraje k pravému je na nic.
Ukradená výstroj max. 600 max. 450 Posílejte jen tehdy, je-li možné ukradenou věc podle fotky jednoznačně identifikovat. To znamená seriová čísla, nestandardní úpravy atd.
Recenze knih max. 300 max. 400 Posílejte fotku přední obálky knihy.
Jiné články max. 600 max. 450  

Technické požadavky na obrázky

Obrázky posílejte ve formátech BMP, TIFF, GIF, PNG nebo JPG. Volte rozumné rozměry (ne větší než 1024×768 bodů, ne menší než je požadovaná velikost v tabulce - zmenšit lze všechno, zvětšit nikoli). Nikdy obrázky nevkládejte do dokumentu ve Wordu, poničí se tím někdy až k nepotřebnosti a přiděláte nám spoustu práce.

Máte-li pouze papírové fotografie nebo diapozitivy, domluvte si schůzku s někým z nás. Nascanujeme je a vy si je ihned zase odnesete (než fotografie, tak raději přineste negativ). Můžete též poslat fotografie poštou, potom ale zůstávají u nás. Nikdy neposílejte poštou negativy či diapozitivy, pokud se jich nechcete vzdát.

Obsahově zajímavý snímek, který není technicky ideální, raději - po předchozí dohodě - pošlete neupravený. Tedy přesně tak, jak jste ho stáhli z digitálního fotoaparátu, případně přineste negativ či diapozitiv. Ledasco se dá v počítači zachránit, ale předpokladem je absence nevhodných úprav, byť udělaných v dobrém úmyslu.

autor: Zdeněk Šraier