Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Dráty pro Aladina

Schéma zapojení, pomocí něhož si můžete stahovat data z Aladina

autor: Zdeněk Šraier  (publikováno: 01.12.1997)
Dostal se mi do rukou návod na zapojení "drátů" pro stahování dat z potápěčského počítače Aladin firmy Uwatec. Autor dal svolení ke zvěřejnění na našich stránkách, ale bohužel jsem někam zašantročil jeho jmého. Zapojení jsem osobně nevyzkoušel (ale zdá se mi, že to má logiku, tak nějak jsem si to představoval). Autor tvrdí, že bez problémů nahrazuje originální dráty. Pracovat bude s DOSovským programem DATATRAK, WINDOWSovký požaduje přítomnost paměťové "myši". A ještě jedna věc. Tohle schéma umožňuje jen jednosměrnou kominikaci. To znamená, že můžete číst ponory z Aladina, ale nemůžete ho nastavovat.
Zapojení
Zapojení je jednoduché a vychází z dostupných tuzemských součástek. POZOR !!! Označení vývodů platí pro Aladina Pro a Aladina Sport. Aladin AirX a Aladin Air mají horní a dolní vývod přehozený.

Praktická zkušenost Pavla Přecha:

Je úplně super, že se ti podařilo sehnat zapojení stahovadla pro Aladina. Jen je dobré upozornit, že dráty z Aladina k operačnímu zesilovači nesmi být moc dlouhé, jinak to nefunguje. Délku je třeba volit asi tak 10 cm, stejně jako na originalu.


Praktická zkušenost Pavla Typla:

Pokud se mezi pin 6 a pin 2 operačního zesilovače zapojí odpor asi tak 1M5 (není to kritická hodnota), zabrání se tak rozkmitání a tudíž mohou být přívodní dráty klidně delší (30 cm, víc jsem nezkoušel).

autor: Zdeněk Šraier