Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Uchycení šnorchlu na masku

Nahrazení prodávaných řešení.

autor: Zdeněk Šraier  (publikováno: 31.05.2001)

Když mi na kdysi na bazénu nějaká "dobrá" duše ukradla plastovou příchytku šnorchlu se zámečkem, stál jsem před rozhodnutím, jak jí nahradit. Nějaký čas jsem používal gumovou "osmičku", ale u ní je šílená manipulace s jejím navlékáním na šnorchl při každém spojení či rozpojení šnorchlu a masky. Chtěl jsem mít něco, co bych dokázal ovládat jednou rukou a co by mi umožnilo připevnit šnorchl na masku (a nebo ho sejmout) poslepu, když mám masku nasazenou na obličeji.

Nakonec jsem vymyslel měkkou příchytku ze suchého zipu, kterou mám trvale navlečenou na pásku masky. Mám jí tam již 5 let, a zatím nikdy nedošlo k tomu, že by někde vadila nebo se za ní něco zachytilo. K výrobě je zapotřebí kousek suchého zipu - velcro pásku - o šířce asi 3 cm. Délku zvolte podle průměru svého šnorchlu. Ještě potřebujete asi 3 cm tkalounu, také 3 cm širokého. Místo něj se dá použít i kousek měkké části suchého zipu. Kousky sešijte podle obrázku, navlékněte na pásek masky a je to.

Příchytka šnorchlu na masku

Šnorchl vložte do příchytky a zapněte suchý zip. Uchycení drží velice dobře, je tužší než jiná řešení, která jsem zkoušel a skutečně ho lze ovládat jednou rukou.

Detail úchytu

Celkový pohled na masku

autor: Zdeněk Šraier