Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Chyba software na počítačích Suunto

výrobce ji zdarma opraví

autor: Zdeněk Šraier  (publikováno: 26.06.2006)

Centrála Suunto informuje

uživatele i distributory o softwarové chybě u dvou počítačů Sunuto a to u modelu řady D6 a modelu řady D9. Uvedená chyba způsobuje špatné zaznamenání délky ponoru, což představuje nebezpečí jak při dekompresních ponorech, tak i u ponorů na hranici nulového času. Problém se týká:

Firma Sunuto žádá o vrácení zakoupených počítačů s uvedenými sériovými čísly za účelem opravy SW. Případné komplikace společnost řeší výměnou baterií a provedením testu.

Popis zjištěné softwarové chyby:

Chyba se může aktivovat, když D9 / D6 automaticky kalibruje čas nebo uživatel manuálně nastaví sekundy v módu SET. Suunto odhaduje pravděpodobnost, že se chyba během potápění vyskytne, na 0.6 % (šest desetin procenta). Pokud k chybě dojde, měří se chybně čas ponoru - při záznamu se vynechává každá čtvrtá vteřina. To znamená, že čas se měří o 25% pomaleji a nasycení tkání o 25% menší než aktuálně je. Tyto údaje jsou základem pro určení dekomprese. Přesto, že D9 a D6 fungují správně se spolehlivostí 99.4 %, Suunto by rádo eliminovalo i tuto velmi malou pravděpodobnost špatného zaznamenání délky ponoru. Proto se Suunto rozhodlo provést upgrade softwaru všech kusů, u kterých by se chyba mohla projevit. V souvislosti s uvedenou chybou nebyly dosud zaznamenány žádné úrazy.

Více na stránkách suunto nebo zde.

Dovozce Suunto do ČR, FinnSub, má zařízení pro nahrání nového firmwaru, proto oprava cestou přes tuzemské prodejce netrvá dlouho.

autor: Zdeněk Šraier