Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Uwatec - chyby počítačů Smart

upřesnění od autorizovaného dealera

autor: Prokeš Pavel  (publikováno: 12.08.2003)
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek

Jsem autorizovaným prodejcem firmy Uwatec a v tomto textu bych chtěl presentovat informace, které poskytla firma Uwatec k problematice chyby v programu u computerů řady Smart.

V první řadě si myslím, že se firma Uwatec postavila k celému problémů čelem a nic se nesnaží zatajovat. Na konferenci SCUBA-CZ někteří "zasvěcení odborníci" slučují dva případy: stažení 390 computerů Aladin AIR X NitrOx v USA a výměnu computerů Smart.

U počítačů Aladin AIR X NitrOx se jednalo pouze o computery vyrobené v roce 1995, které byly prodány v USA a k jejich stažení došlo po hromadné žalobě několika uživatelů. Důvodem je údajná chyba v softwaru, který má při opakovaném ponoru chybně počítat s nesprávným podílem plynů ve směsi. Proces zatím probíhá. Uwatec slíbil zveřejnění všech skutečností po ukončení procesu.

U počítačů Aladin Smart se jedná o programovou chybu, která může způsobit chybnou reprodukci zvukových signálů a zablokování displeje. Pokud by k této chybě došlo, displej by nezobrazoval aktuální údaje ponoru. Pravděpodobnost výskytu této chyby v praxi je velmi nízká, ale přesto Uwatec přikročil k bezplatné výměně všech počítačů rady Smart, aby předešel případnému selhání.

Chyba byla odhalena při vývoji nového softwaru a není hlášen jediný případ chybné funkce počítačů Smart.

Náprava chyby spočívá ve výměně chipu za nový, s opraveným programem. Firma Uwatec pověřila nezávislou organizaci prováděním kontroly kvality jak ve firmě vlastní, tak ve firmě Dynatron, která vyvinula chip i software.

Doufám, že jsem problém dostatečně osvětlil a věřím, že jsem napsáním tohoto textu zamezil šíření nepodložených informací.

autor: Prokeš Pavel
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek