Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Lomy Amerika - Laco Lahoda

Detail plánované akce

Obecné informace
Typ akce
Vzdělávání
Oblast
Středočeský kraj
Termín konání
3.4.2019, ORCA, 19 hod.
Zapsal (edituje)
Popis akce

přednáška Lomy Amerika - vše co chcete vědět - Laco Lahoda

Klub Orca a Speleoaquanut uvádí prezentaci známého jeskyňáře Ladislava Lahody o lomech v oblasti obce Mořina s nejznámějšími objekty Velká a Malá Amerika

Vzhledem k tomu, že lom Velká Amerika bývá málo kdy otevřen pro potápěče, tak je vhodné využít příležitosti v sobotu 13.4.2019. Je také vhodné se o této romantické westernové lokalitě plné štol, jeskyní, jezer, pověstí a legend dozvědět předem co nejvíce. Mezi potápěči je ostatně mnoho trempů, dobrodruhů, jeskyňářů a jeskynních potápěčů. Proto jsme vyšli všem zájemcům vstříc a kvalifikovaný znalec místní problematiky Laco Lahoda ze společnosti pro výzkum podzemí CMA uvede v Orce ve středu deset dní před otevřením Ameriky, tedy 3. 4. 2019 v 19 hod. svoji prezentaci LOMY AMERIKA – MYSTÉRIUM ČESKÉHO KRASU. Pracoval zde více než 30 let, dělal průzkumy, prolongace, mapoval, sbíral historické podklady, mapy, pověsti, fotografie. Potápěl se zde a pomáhal jeskynním potápěčům z Pragoaquanautu / Speleoaquanautu s průzkumem zatopené části Únorové propasti. Výstupem z jeho neúnavné práce v podzemí je jednak sbírka příběhů Pověsti Ameriky, dále kniha Tajnostmi podzemí a i založení Důlní expozice Chrustenická šachta, potápěčské lokality s fatální přitažlivostí. Na přednášce uvidíte počítačovou prezentaci z činnosti CMA v této oblasti, složenou z historických diapozitivů, ukázek map, novodobých snímků a videozáznamů, doplněnou vzpomínkami na pátrání po dosud neodhalených záhadách rozsáhlé sítě štol a lomů Amerik. Nebude chybět ani stručná historie vzniku těchto lomů a jejich pozdějších osudů. To vše vám přiblíží -genius loci- tohoto fenoménu v Českém krasu, který jistě znáte minimálně z různých filmů (Limonádový Joe, Cesta na jihozápad, Malá mořská víla, Cesty mužů…)

Pořad bude v klubu Orca v Praze-Branik ve středu  3. 4. 2019 od 19 hod. Pozvěte i svoje známé! Vstupné 50 Kč. Zajistěte si prosím hned předem židli na 244 468 220 nebo mailem na orca@orcadiving.cz . Podrobnosti a lokalizace klubu na http://www.orcadiving.cz/top-kontakty-57 .

Těšíme se na vaši účast a Laco na vaše dotazy o všem, co vás zajímá, co bylo, co je a jak to bude v budoucnu s českou Amerikou.

Za klub Orca a Speleoaquanaut Daniel Hutňan a Jirka Hovorka

Údaje naposledy změněny dne 20.12.2018 21:11:00,0